Żubr pojawił się na terenie Leśnej Bazy Lotniczej w Lipkach Wielkich!

03 kwiecień 2022
Autor: 
Żubr pojawił się na terenie Leśnej Bazy Lotniczej w Lipkach Wielkich! fot. J. Szymański (http://www.aerogryf.com.pl)

Niecodzienna wizyta w Leśnej Bazie Lotniczej w Lipkach Wielkich. Na płycie lotniska pojawił się Żubr!

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 31 marca na terenie Leśnej Bazy Lotniczej w Lipkach Wielkich w powiecie gorzowskim. Na płycie lotniska pojawił się żubr! Zwierzę od dłuższego czasu zamieszkuje obszar Leśnictwa Lipki Wielkie i kilka dni temu postanowiło zwiedzić lotnisko przeciwpożarowe.

Przez kilka godzin pasy startowe lądowiska były zajęte. - piszą leśnicy z Nadleśnictwa Karwin. Żubr przechadzał się po terenie bazy, a następnie wrócił do lasu. To była niecodzienna wizyta. - Czyżby chciał czynnie pomoc w ochronie lasu przed pożarem? Zaniepokojony dużym zagrożeniem pożarowym? Mamy nadzieję, że tak, ponieważ w lesie jest sucho jak nigdy dotąd o podobnej porze roku. - dodają leśnicy. 

Nadleśnictwo Karwin położone jest w województwie lubuskim, na terenie powiatów: strzelecko-drezdeneckiego, gorzowskiego i międzyrzeckiego. Powierzchnia Nadleśnictwa wynosi 23 485,48 ha

Czytaj także - Wody Polskie chcą wybudować zbiorniki retencyjne w Zielonej Górze. Gdzie mają powstać? (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u