Zielona Góra montuje budki dla nietoperzy. Gdzie się pojawią?

14 kwiecień 2022
Autor: 
Zielona Góra montuje budki dla nietoperzy Fot. ZGK Zielona Góra

Zielona Góra zainwestowała w budki dla nietoperzy. O ich montaż zabiegał radny Jacek Budziński. Jak podkreśla miejskie ZGK, ptaki są pomocne w walce z komarami.

Wszystko zaczęło się już kilka lat temu od jerzyków, które zjadają duże ilości komarów. W Zielonej Górze zamontowano wówczas kilkadziesiąt budek dla tych ptaków. Ponadto w 2021 roku Urząd Miasta rozdał mieszkańcom 400 budek dla jerzyków.

Budki dla nietoperzy w Zielonej Górze

Teraz przyszedł czas na montaż budek nie tylko dla jerzyków, ale i dla nietoperzy. To pewne novum, o które zabiegał miejski radny Jacek Budziński (PiS).

- Skuteczność jerzyków w zakresie naturalnej eliminacji uciążliwych dla mieszkańców komarów jest już znana. Oprócz jerzyków mogą chronić nas skutecznie również nietoperze. Dlatego proponuję montaż przez miasto specjalnych budek dla nietoperzy w miejskich parkach oraz rozdawanie ich mieszkańcom - pisał Jacek Budziński w interpelacji skierowanej do prezydenta Janusza Kubickiego.

ZGK Zielona Góra ruszył z montażem

Budki dla nietoperzy zaczął już stawiać na terenie miasta Zakład Gospodarki Komunalnej. Gdzie się pojawią? Wybrano sześć lokalizacji: Park Tysiąclecia, Park Piastowski, Park Sowińskiego, Park w Ochli, Park w Kiełpinie oraz Park w Starym Kisielinie.

- Nietoperze są naszymi sąsiadami. Zielona Góra to też ich miasto. Dziennie zjadają nawet 2000 komarów. Teraz będą miały zapewnione nowe, komfortowe mieszkania - informuje ZGK Zielona Góra.

Przeczytaj też: Wypadek na DK27 w Nowogrodzie Bobrzańskim. Zderzenie dwóch aut, jedno leży w rowie (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u