Budowa ronda na DK27 pod Zieloną Górą. Kiedy koniec prac? (ZDJĘCIA)

15 kwiecień 2022
Autor: 
Budowa ronda na DK27 pod Zieloną Górą. Kiedy koniec prac? Fot. GDDKiA Zielona Góra

Budowa ronda na drodze krajowej nr 27 koło Wilkanowa powoli dobiega końca. Drogowcy leją asfalt i kończą pozostałe prace. Kiedy pojedziemy tu bez utrudnień?

Rondo koło Wilkanowa (gmina Świdnica) rośnie w oczach. Wykonawcą inwestycji za ponad 5,4 milionów złotych jest firma Eurovia Polska. Pierwsze prace rozpoczęły się w kwietniu 2021 roku.

- Rondo zostanie wyposażone w urządzenia związane z bezpieczeństwem oraz oświetlenie drogowe, poprawiające widoczność. Przebudowane zostaną systemy odwodnień, sieci gazowej i światłowodowej oraz wybudowany zostanie nowy kanał technologiczny. Powstanie też ścieżka rowerowa i chodnik wzdłuż drogi powiatowej - wymienia GDDKiA Zielona Góra.

Rondo Wilkanowo - kiedy koniec prac

Ostatnio drogowcy ruszyli z kładzeniem asfaltu, natomiast na skrzyżowaniu zaczęła działać firma ogrodnicza. Wszystko wskazuje więc, że budowa ronda zakończy się już niebawem. GDDKiA Zielona Góra informuje, że oficjalny koniec prac planuje się na 30 kwietnia.

Przeczytaj też: Wypadek na DK27 w Nowogrodzie Bobrzańskim. Zderzenie dwóch aut, jedno leży w rowie (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u