Rusza remont wiaduktu na Zjednoczenia w Zielonej Górze. Będą utrudnienia

19 kwiecień 2022
Autor: 
Rusza remont wiaduktu na Zjednoczenia w Zielonej Górze Redakcja

Remont wiaduktu w Zielonej Górze pochłonie 12,7 milionów złotych. Drogowcy ruszają do pracy na ulicy Zjednoczenia, a kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Przetarg na remont ulicy Zjednoczenia wraz z wiaduktem ogłoszono jeszcze w 2021 roku. Inwestycja zakłada wymianę nawierzchni, budowę ciągów rowerowych oraz wymianę krawężników. Ponadto zbudowana zostanie kanalizacja deszczowa, a oświetlenie drogowe zostanie przebudowane. To wszystko na odcinku od wiaduktu do ronda PCK.

Jednocześnie prace będą odbywać się na samym wiadukcie. Tutaj wykonawca dokona potrzebnych prac rozbiórkowych i robót ziemnych, aby później wymienić nawierzchnię, naprawić powierzchnie betonowe i żelbetowe oraz zamontować elementy odwodnienia.

Jak informował prezydent Janusz Kubicki, magistrat planował przeznaczyć na modernizację 11 milionów złotych, z czego 6 z rządowej dotacji. Ostatecznie najtańsza oferta wyniosła ponad 12,7 mln złotych, ale miasto mimo wszystko zdecydowało się dołożyć brakujące pieniądze. Przetarg wygrało konsorcjum firm PBW Inżynieria (Wrocław) i DROMOSTTOR Sp. z o.o. (Lwówek Śląski).

Remont wiaduktu w Zielonej Górze - utrudnienia dla kierowców

Inwestycja wiąże się oczywiście z utrudnieniami w ruchu drogowym. Będą tworzyć się korki, więc kierowcom pozostanie uzbrojenie się w cierpliwość lub korzystanie z tras alternatywnych.

Jak informuje Urząd Miasta Zielona Góra, pierwsze utrudnienia pojawią się już w czwartek, 21 kwietnia. Poniżej zamieszczamy schemat czasowej organizacji, która będzie obowiązywała początkowo do 28 kwietnia.

Przeczytaj też: Groźny wypadek na S3 koło Zielonej Góry. Ciężarówka zderzyła się z osobówką (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u