Zachodnia Obwodnica Zielonej Góry. Prezydent Janusz Kubicki zaprasza na konsultacje społeczne

19 kwiecień 2022
Autor: 
Zachodnia Obwodnica Zielonej Góry - konsultacje społeczne Fot. UM ZG

Zachodnia Obwodnica Zielonej Góry. Jak powinna przebiegać kolejna arteria komunikacyjna w rejonie miasta? Janusz Kubicki organizuje konsultacje społeczne.

Ma przebiegać od powstającego mostu w Pomorsku do Trasy Północnej. To właśnie Zachodnia Obwodnica Zielonej Góry, która zgodnie z wyliczeniami urzędników powinna pochłonąć 110 milionów złotych. Planowo droga ma zostać wybudowana do końca 2025 roku.

- Zachodnia Obwodnica Zielonej Góry usprawni komunikację. Nowa droga może stać się magnesem na inwestorów. Co ważne obwodnica wyprowadzi ruch tranzytowy poza miasto, poprawiając tym samym bezpieczeństwo oraz komfort życia mieszkańców. Z pewnością przyczyni się też do poprawy jakości powietrza w mieście - mówił w 2021 roku Waldemar Buda, Wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej.

Zachodnia Obwodnica Zielona Góra - konsultacje społeczne

W budżecie Zielonej Góry na 2022 rok zapisano 800 tysięcy złotych na przygotowanie koncepcji budowy Zachodniej Obwodnicy Zielonej Góry. Wcześniej prezydent Janusz Kubicki zaprasza mieszkańców na konsultacje społeczne w sprawie inwestycji.

Spotkania odbędą się w dwóch terminach. W poniedziałek, 25 kwietnia, o godzinie 17:00 w Wiejskim Domu Kultury w Płotach, natomiast dzień później o tej samej godzinie w Zespole Edukacyjnym nr 6 w zielonogórskim Przylepie. Chętni mieszkańcy będą mogli m.in. wskazać swój wariant przebiegu Zachodniej Obwodnicy Zielonej Góry i zgłaszać wszelkie uwagi dotyczące przedsięwzięcia.

- Zapraszamy wszystkich zaintersowanych - podkreśla Janusz Kubicki, prezydent miasta.

Przeczytaj też: Groźny wypadek na S3 koło Zielonej Góry. Ciężarówka zderzyła się z osobówką (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u