Budowa ronda na DK27 w Nowogrodzie Bobrzańskim. Jak idą prace? (ZDJĘCIA)

22 kwiecień 2022
Autor: 
Budowa ronda na DK27 w Nowogrodzie Bobrzańskim Fot. GDDKiA Zielona Góra

Budowa ronda w Nowogrodzie Bobrzańskim cały czas trwa. Inwestycja planowo ma zakończyć się pod koniec 2022 roku. Jak wygląda postęp prac? Zobaczcie zdjęcia!

Rondo na drodze krajowej nr 27 w Nowogrodzie Bobrzańskim to obecnie druga taka inwestycja realizowana przez GDDKiA Zielona Góra na tej trasie. Pierwsze rondo powstaje w rejonie Wilkanowa pod Zieloną Górą i jest już na ukończeniu.

Rondo Nowogród Bobrzański - jak idą prace?

Robotami na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 27 z drogą wojewódzką nr 288 zajmuje się Przedsiębiorstwo Drogowe Kontrakt z Krosna Odrzańskiego. Przedsięwzięcie opiewa na kwotę ponad 7,5 milionów złotych.

Budowa ronda w Nowogrodzie Bobrzańskim to jedno, ale wraz z nim drogowcy muszą m.in. zamontować nowe oznakowanie i oświetlenie, wybudować zjazdy indywidualne na dwie działki oraz przeprowadzić rekultywację terenu po rozbiórkach istniejących odcinków dróg.

- Główną korzyścią ze zrealizowania rozbudowy będzie zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez poprawę rozpoznawalności skrzyżowania oraz umożliwienie bezpiecznego włączenia się do ruchu dla pojazdów poruszających się drogą wojewódzką - informuje GDDKiA Zielona Góra.

Drogowcy informują, że wszystkie prace idą zgodnie z planem. Budowa ronda powinna zakończyć się w trzecim kwartale 2022 roku.

Przeczytaj też: Pożar w Zielonej Górze. Płonęło mieszkanie (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u