Strajk w Polregio. Przewoźnik odwołuje pociągi w Lubuskiem

22 kwiecień 2022
Autor: 
Strajk w Polregio. Przewoźnik odwołuje pociągi w Lubuskiem Redakcja

Strajk w Polregio. Oficjalnie jeszcze się nie rozpoczął, ale już dziś w województwie lubuskim odwołano 15 połączeń kolejowych. Maszyniści domagają się podwyżek.

Związki zawodowe maszynistów w spółce Polregio domagają się podwyżki wynagrodzeń o 700 złotych z wyrównaniem od 1 grudnia 2021 roku. Zarząd Polregio informuje jednak, że podwyżka w oczekiwanej wysokości opiewałaby rocznie na około 124 miliony złotych, co oznaczałoby stratę finansową dla Polregio i utratę rentowności.

Międzyzakładowy Komitet Strajkowy w Polregio S.A. podjął decyzję o przeprowadzeniu w dniu 16 maja strajku generalnego we wszystkich Zakładach Spółki oprócz centrali strajku generalnego. Jeśli nic się nie zmieni, to od tego dnia pociągi przewoźnika nie wyjadą na tory.

Odwołane połączenia kolejowe w Lubuskiem

Choć do oficjalnego strajku zostało jeszcze kilkanaście dni, to utrudnienia na kolei już są odczuwalne. Tylko dziś, 22 kwietnia, w województwie lubuskim Polregio odwołało 15 połączeń kolejowych. Utrudnienia występują na trasach Leszno - Głogów, Forst - Żagań, Gorzów Wielkopolski - Zbąszynek oraz Rzepin - Zielona Góra.

Jak informuje rzecznik lubuskiego zakładu Polregio Paweł Nijaki, powodem utrudnień jest brak kadry do obsługi zaplanowanych składów. Wielu pracowników drużyn pociągowych przebywa obecnie na zwolnieniach lekarskich.

Sytuacja jest dynamiczna i zmienia się z godziny na godzinę. Polregio informuje pasażerów planujących podróż, aby na bieżąco sprawdzali rozkłady jazdy oraz komunikaty w sprawie utrudnień.

Polregio wprowadza komunikację autobusową

Dziś Polregio poinformowało w oficjalnym komunikacie, że "występujące od kilku dni zakłócenia w ruchu pociągów Polregio mogą wydłużyć się na kolejny okres". Jednocześnie przewoźnik ruszył z uruchamianiem Zastępczej Komunikacji Autobusowej za odwołane połączenia.

W Lubuskiem komunikacja zastępcza działa już na odcinkach Forst - Żagań, Rzepin - Frankfurt, Zielona Góra - Żary, Ruszów - Żagań i Zbąszynek - Gorzów Wielkopolski.

Przeczytaj też: Budowa ronda na DK27 w Nowogrodzie Bobrzańskim. Jak idą prace? (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u