290 tysięcy na nawadnianie boisk piłkarskich w Lubuskiem. Kto dostał pieniądze? (ZDJĘCIA)

25 kwiecień 2022
Autor: 
290 tysięcy na nawadnianie boisk piłkarskich w Lubuskiem Fot. Lubuskie.pl

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego wspiera nawadnianie boisk piłkarskich. Samorząd przeznaczył gminom 290 tysięcy złotych. Kto otrzymał dotację?

Nawadnianie boisk piłkarskich już od dwóch lat jest nieustannie wspierane przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Zarząd regionu postanowił kontynuować projekt i tak dziś, 25 kwietnia, podpisano kolejne umowy w ramach trzeciej edycji programu.

- Celem programu jest stworzenie warunków sprzyjających rozwojowi rekreacji i sportu w województwie lubuskim, poprzez realizację inwestycji w systemy nawadniające boiska piłkarskie, na których odbywają się rozgrywki oraz treningi dzieci i młodzieży - informuje UMWL.

290 tysięcy dla 10 lubuskich gmin

Do programu mogła zgłosić się każda jednostka samorządu terytorialnego. Maksymalna kwota dofinansowania wynosiła 30 tysięcy złotych. I tak w ramach trzeciej edycji programu przeznaczone na 10 zadań.

Gmina Iłowa wybuduje automatyczny system nawadniania boiska piłkarskiego w Koninie Żagańskim. Komputerowo sterowane będzie także nawadnianie boiska w Budachowie (gmina Bytnica). Ponadto dotację otrzymała m.in. gmina Szprotawa (boisko w Dzikowicach) oraz gmina Lubsko (główny stadion w Lubsku).

- Stan boisk jest trudny, a dodatkowo mocno dała znać o sobie susza, która spowodowała, że na niektórych boiskach nie było trawy. Oszczędzając wodę i z troski o zdrowie zawodników realizowane jest to zadanie. Łączy nas piłka, łączy nas pomoc dla sportu - mówi Stanisław Tomczyszyn, wicemarszałek województwa lubuskiego.

Szczegółowa lista beneficjentów poniżej.

Przeczytaj też: Pożar samochodu w Zielonej Górze. Jedna osoba ranna. Wezwano śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u