Pola choruje na Mukowiscydozę. Ma szansę na rehabilitację, brakuje jednak fizjoterapeuty!

29 kwiecień 2022
Autor: 
Pola choruje na Mukowiscydozę. Ma szansę na rehabilitację, brakuje jednak fizjoterapeuty! Fot. Mukolinka Pola walczy o życie

Malutka dziewczynka z Zielonej Góry walczy o każdy oddech. Teraz ma szansę na rehabilitację od fundacji PTWM. Niestety w okolicy nie ma odpowiedniego fizjoterapeuty. 

Pola Materna ma niespełna 7-lat, od urodzenia choruje na śmiertelną chorobę, jaką jest Mukowiscydoza, która postępuje bardzo szybko. Dziewczynka przez 8 razy dziennie musi być inhalowana, przyjmuje także enzymy trawienne przed każdym posiłkiem oraz niezbędne leki na wątrobę i trzustkę. Choroba z każdym dniem wyniszcza organizm.

W ostatnich dniach Pola zakwalifikowała się do projektu realizowanego przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą. Dziewczynka ma szansę otrzymać rehabilitacje, niestety pojawił się spory problem. W okolicy brakuje specjalistów od rehabilitacji, którzy byliby chętni podjąć współprace z fundacją oraz odbyć 8-godzinne szkolenie online.

Zrekrutowanie rehabilitanta jest warunkiem koniecznym uczestnictwa Poli w projekcie. Czas na znalezienie odpowiedniej osoby wyznaczono do 7 maja br. 

Jeśli jesteś rehabilitantem oraz chciałbyś podjąć współpracę z fundacją PTWM, skontaktuj się z mamą Poli, Pauliną Materną pod numerem telefonu 793 553 261. Szczegóły dot. współpracy z fundacją oraz o samym szkoleniu dostępne są tutaj

Czytaj także - Pożar samochodu w Nowogrodzie Bobrzańskim. Auto doszczętnie spłonęło (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u