Szpital w Zielonej Górze wznawia odwiedziny. Są limity, sprawdź jakie

11 maj 2022
Autor: 
Szpital w Zielonej Górze wznawia odwiedziny Redakcja

Szpital Zielona Góra. Lecznica wznowiła możliwość odwiedzin u pacjentów. Goście zobowiązani są do noszenia maseczek, ale jest też wiele innych ograniczeń.

Po długiej przerwie szpital w Zielonej Górze przywraca z dniem 11 maja odwiedziny chorych na wszystkich oddziałach. Jak informuje placówka, decyzja została podjęta zgodnie z rekomendacjami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Odwiedziny w szpitalu - zasady i ograniczenia

Dyrekcja zielonogórskiego szpitala ustaliła szereg ograniczeń. Przede wszystkim do jednego chorego może przyjść w ciągu doby tylko jedna osoba. Wizyta dwóch osób dopuszczalna jest jedynie w szczególnych sytuacjach i za zgodą kierownika lub ordynatora oddziału. Ponadto konieczne jest stosowanie maseczki zasłaniającej usta i nos.

- W celu zmniejszenia ryzyka gromadzenia się osób w jednym pomieszczeniu oraz umożliwienia regularnego czyszczenia i dezynfekcji powierzchni w pomieszczeniach, kierownicy lub ordynatorzy oddziałów określają przedziały czasowe dla odbywania odwiedzin w ciągu dnia i ograniczenie czasu trwania odwiedzin - informuje szpital w Zielonej Górze.

W nowych zasadach odwiedzin znalazł się także zapis, iż "osoby z objawami infekcji nie powinny odwiedzać pacjentów". Dodatkowo w przypadku wystąpienia na oddziale zachorowań na COVID-19, Klebsielle lub inny patogen alarmowy o wysokiej zakaźności, decyzją kierownika/ordynatora oddziału odwiedziny mogą zostać czasowo zawieszone.

Przeczytaj też: Nowe samochody gaśnicze dla lubuskich strażaków. Będą miały system piany sprężonej (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u