Pożar lasu koło Lubska. W akcji 13 zastępów straży pożarnej i samolot gaśniczy

11 maj 2022
Autor: 
Pożar lasu koło Lubska. W akcji 13 zastępów straży pożarnej i samolot Redakcja

Pożar w rejonie miejscowości Chełm Żarski koło Lubska. Spłonęło 1,5 hektara zrębu oraz lasu. Z ogniem walczyło 13 zastępów straży pożarnej i samolot gaśniczy.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Żarach w środowe popołudnie, 11 maja, tuż po godzinie 13:30. Na terenie Nadleśnictwa Lubsko w pobliżu wsi Chełm Żarski w ogniu stanął las oraz zrąb.

Samolot gaśniczy w akcji

Początkowo na miejsce zadysponowano zastępy Państwowej Straży Pożarnej oraz lokalne jednostki OSP. Pierwsze siły i środki były jednak niewystarczające do opanowania pożaru. Wówczas do akcji wysłano kolejne samochody gaśnicze.

W kulminacyjnym momencie akcji w działania zaangażowanych było 13 zastępów straży pożarnej. Ponadto zrzut wody wykonał samolot gaśniczy z Leśnej Bazy Lotniczej w Zielonej Górze.

Sytuacja opanowana, trwa dogaszanie

Pożar został już zlokalizowany i nie rozprzestrzenia się dalej. Trwa dokładne dogaszanie pogorzeliska.

- Spaleniu uległo pół hektara lasu oraz około hektar zrębu. Współpracujemy na bieżąco z Nadleśnictwem Lubsko. Wkrótce przyjedzie ciągnik z pługiem, którego zadaniem będzie oboranie terenu pożaru - relacjonuje mł. bryg. Mariusz Morawski, Komendant Powiatowy PSP w Żarach.

Przeczytaj też: Nowe samochody gaśnicze dla lubuskich strażaków. Będą miały system piany sprężonej (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u