PSZOK w Cybince otwarty dla mieszkańców. Inwestycja pochłonęła blisko 6 milionów (ZDJĘCIA)

11 maj 2022
PSZOK w Cybince otwarty dla mieszkańców Fot. Marcin Jabłoński, Gmina Cybinka

Gmina Cybinka otworzyła Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Budowa obiektu kosztowała przeszło 5,9 milionów złotych. Kiedy jest otwarty?

Projekt budowy PSZOK-u w Cybince został wybrany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020. Dzięki temu gmina Cybinka pozyskała blisko 2,9 mln złotych dofinansowania ze środków Unii Europejskiej. Wartość całej inwestycji wyniosła natomiast przeszło 5,9 mln złotych.

W ramach zadania powstały m.in. prace i drogi, magazyn odpadów niebezpiecznych, wiata edukacyjna wraz z wyposażeniem oraz ścieżką edukacyjną, a także ogrodzenie. Pieniądze przeznaczono również na kontenerowe zaplecze wraz ze stróżówką, wagę najazdową oraz instalacje zewnętrzne.

PSZOK Cybinka dostępny dla mieszkańców

Dziś, 11 maja, w Cybince oficjalnie otworzono nowy PSZOK. W uroczystości wzięli udział samorządowcy oraz pracownicy gminy.

- To takie trochę niewdzięczne inwestycje, bo są trochę na uboczu, wszyscy tego nie widzą, dużo to kosztuje, a trzeba to jeszcze wdrożyć w życie i potem jeszcze utrzymać. To wymaga naprawdę głębokiej świadomości, poczucia odpowiedzialności za zmiany klimatyczne, za środowisko, które nas otacza - podkreśla Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego.

PSZOK w Cybince - godziny otwarcia

Jak informuje gmina Cybinka, nowy Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych otwarty jest w poniedziałek w godzinach od 10:00 do 18:00 oraz od wtorku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. Ponadto obiekt będzie działał w pierwszą sobotę miesiąca w godzinach od 9:00 do 15:00, przy czym po pracującej sobocie w poniedziałek PSZOK będzie nieczynny.

Przeczytaj też: Nowe samochody gaśnicze dla lubuskich strażaków. Będą miały system piany sprężonej (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u