Budowa ronda na DK32 pod Gubinem. Drogowcy rozpoczęli prace (ZDJĘCIA)

12 maj 2022
Autor: 
Budowa ronda na DK32 pod Gubinem Fot. GDDKiA Zielona Góra

Na drodze krajowej nr 32 pod Gubinem powstaje rondo. Koszt robót to blisko 3,8 miliona złotych. Jak podkreśla GDDKiA Zielona Góra, rondo poprawi bezpieczeństwo.

Skrzyżowanie DK32 z drogą wojewódzką nr 285 w rejonie miejscowości Sękowice i Gubinek to miejsce, gdzie często dochodzi do kolizji oraz niebezpiecznych wypadków, również ze skutkiem śmiertelnym. Wszystko mimo dobrej widoczności i prawidłowego oznakowania.

Rondo na drodze krajowej nr 32 koło Gubina

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze postanowiła poprawić bezpieczeństwo na trasie. I tak skrzyżowanie zostanie rozbudowane. Właśnie ruszyły prace związane z budową ronda.

Inwestycja oprócz budowy samego ronda obejmuje także m.in. skanalizowanie ruchu w obrębie skrzyżowania poprzez wykonanie dojazdów z zastosowaniem wysp dzielących na wlotach DW285 oraz wydłużonych wysp kanalizujących w formie krzywej "esowej" dla redukcji prędkości na wlotach DK32. Ponadto postawione zostanie nowe oświetlenie drogowe.

Kiedy koniec prac?

Budowę ronda na krajowej "32" pod Gubinem realizuje firma Przedsiębiorstwo Drogowe KONTRAKT z Krosna Odrzańskiego. Koszt inwestycji to blisko 3,8 miliona złotych. Prace powinny zakończyć się w lipcu 2022 roku.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Jechali na jednej hulajnodze. Potrącił ich samochód (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u