Pożar lasu w Zielonej Górze. Spłonęło kilkanaście arów ścioły (ZDJĘCIA)

12 maj 2022
Autor: 
Pożar lasu w Zielonej Górze. Spłonęło kilkanaście arów ścioły Redakcja

Pożar w Zielonej Górze. Ogień pojawił się w lesie w rejonie Chynowa. Na miejscu pracuje siedem zastępów straży pożarnej. Spłonęło kilkanaście arów ścioły.

Zgłoszenie o pożarze lasu wpłynęło do dyżurnego zielonogórskich strażaków w czwartek, 12 maja, około godziny 11:00. Ogień pojawił się w jednym z oddziałów leśnych w pobliżu dzielnicy Chynów.

Początkowo do akcji wyruszyły trzy zastępy gaśnicze. Pożar rozprzestrzeniał się jednak na tyle szybko, że niezbędne okazało się wysłanie kolejnych jednostek z terenu Zielonej Góry oraz gminy Zabór. Łącznie na miejscu pracuje siedem zastępów straży pożarnej, w tym cysterna o pojemności 25 tysięcy litrów wody oraz załoga samochodu patrolowo-gaśniczego z Nadleśnictwa Zielona Góra.

Po kilkudziesięciu minutach działań pożar udało się zlokalizować, czyli ograniczyć możliwość jego dalszego rozprzestrzeniania się. Spłonęło kilkanaście arów ścioły. Obecnie trwa dokładne dogaszanie pogorzeliska.

Drugi stopień zagrożenia pożarowego w Lubuskiem

Dziś na terenie całego województwa lubuskiego występuje drugi stopień zagrożenia pożarowego. Zgodnie z danymi Instytutu Badawczego Leśnictwa z godziny 9:00 najgorsza sytuacja ma miejsce właśnie w rejonie Nadleśnictwa Zielona Góra, gdzie wilgotność ściółki sięga 10,5%. Dalej jest już Nadleśnictwo Żagań (10,7%) i Nadleśnictwo Lubsko (10,8%).

Przypominamy, że leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych chronią lasy przed pożarem, korzystając z 65 dostrzegalni pożarowych, w których od świtu do zmierzchu pracują obserwatorzy. Nad bezpieczeństwem czuwają także załogi samochodów patrolowo-gaśniczych z Leśnych Baz Lotniczych.

Przeczytaj też: Budowa ronda na DK32 pod Gubinem. Drogowcy rozpoczęli prace (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u