500+ w lubuskim

30 sierpień 2016
Autor: 

Prawie połowa uprawnionych do świadczeń dzieci, otrzymało już pieniądze z programu „500+”. Do lubuskich gmin trafiło niespełna 230 mln zł, a do powiatów 4,5 mln złotych.

Do tej pory do 95 tysięcy lubuskich dzieci trafiły pieniądze z programu Rodzina 500+. Uprawnionych do świadczeń jest w naszym województwie ponad 195 tysięcy dzieci.

Większość wniosków zostało złożonych już w kwietniu, kiedy ruszył program wsparcia dla rodzin. Według komunikatu Wojewody Lubuskiego:

„Wg stanu na dzień 31 lipca 2016 r. do lubuskich rodzin przekazano środki finansowe w łącznej wysokości ponad 181 mln zł na realizację programu "Rodzina 500 Plus”. Ponadto w sierpniu br. przekazano gminom kolejne środki na wypłatę świadczeń, tj. 48,7 mln zł – ogółem na wypłatę świadczeń wychowawczych w woj. lubuskim zaangażowano dotychczas prawie 230 mln zł. Do powiatów do końca lipca br. przekazano środki w wysokości ponad 3,5 mln zł na wypłaty dodatków wychowawczych i dodatków do zryczałtowanej kwoty, w sierpniu br. ponad 900 tys. zł, ogółem – prawie 4,5 mln zł.”

Najwięcej wniosków z programu „Rodzina 500 +” rozpatrzono w dwóch stolicach województwa: Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp. W województwie lubuskim wydano 95 % decyzji, a 11 gmin może się pochwalić 100 % skutecznością.

Przypomnijmy co warto wiedzieć składając wniosek:

500 zł przysługuje na każde drugie lub kolejne dziecko do ukończenia przez nie 18 roku życia, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę.

Na pierwsze dziecko można otrzymać świadczenie w wysokości 500 zł, jeśli dochód miesięczny na jedną osobę w rodzinie nie przekracza 800 zł, a w przypadku dziecka niepełnosprawnego, jeśli dochód nie przekracza 1200 zł na osobę.

Jeśli jedno z dzieci ukończyło 18 lat, a drugie jest młodsze, to rodzina może starać się o wsparcie z programu 500 +, jeśli nie przekroczyła progu dochodowego 800 zł na osobę.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u