Zielonogórski Rower Miejski znów wystartował. Ile jest jednośladów do wypożyczenia?

19 maj 2022
Autor: 
Zielonogórski Rower Miejski znów wystartował

Rower miejski Zielona Góra. Firma Nextbike Polska ponownie uruchomiła system wypożyczeń. Mieszkańcy mają do dyspozycji 400 rowerów. Cennik się nie zmienił.

Zielonogórski Rower Miejski przypadł mieszkańcom do gustu. Świadczy o tym m.in. ponad 100 tysięcy wypożyczeń w 2021 roku. Teraz po zimowej przerwie rower miejski znów wraca do Zielonej Góry. Będzie to już piąty sezon.

Operatorem bez zmian jest firma Nextbike Polska. W tym roku do dyspozycji będzie 400 jednośladów, 380 tradycyjnych oraz 20 rowerów typu cargo. Wszystkie będą ulokowane na 40 stacjach rozłożonych po całym mieście.

Rower Miejski Zielona Góra - cennik i użytkownicy

- Rozpoczynając działalność w danym mieście zakładamy, że w systemie zarejestruje się około 10-15 procent mieszkańców. Już to uważamy za duży sukces. Tymczasem w Zielonej Górze jest to około 30 procent mieszkańców, czyli blisko 37 tysięcy ludzi. To jest naprawdę niespotykana sytuacja w Polsce - informuje Tomasz Wojtkiewicz, prezes zarządu Nextbike Polska.

Ceny pozostają bez zmian. Wystarczy tylko wpłacić 10 złotych w aplikacji operatora rowerów. Pierwsze 20 minut jazdy jest darmowe. Dwa złote zapłacimy za przekroczenie czasu do pierwszej godziny, natomiast kolejne 4 zł za każdą rozpoczętą godzinę.

"Mieszkańcy, zgłaszajcie usterki"

W poprzednich latach mieszkańcy Zielonej Góry zwracali uwagę na liczne usterki w jednośladach. Nextbike Polska zamierza jednak usprawnić Zielonogórski Rower Miejski.

- Usterki są naturalną częścią funkcjonowania takiego systemu. Sami widzieliśmy pewne niedociągnięcia i dlatego dokonaliśmy zmiany naszego partnera technicznego w Zielonej Górze. Będziemy z centrali przyglądać się teraz dokładnie sytuacji. Apelujemy też do mieszkańców, aby zgłaszali nam usterki - podkreśla Wojtkiewicz.

Przeczytaj też: Poważny wypadek na trasie S3 koło Zielonej Góry. Dwie osoby ranne, jedna ciężko (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u