Budowa ronda na trasie Sulechów - Kargowa. Ruszyły pierwsze prace (ZDJĘCIA)

19 maj 2022
Autor: 
Budowa ronda na trasie Sulechów - Kargowa Fot. Tomasz Rybarczyk/Gmina Sulechów

Na drodze krajowej nr 32 koło Sulechowa powstaje rondo. Koszt to blisko 5,8 miliona złotych. Jak podkreśla GDDKiA Zielona Góra, rondo poprawi bezpieczeństwo.

Firma Colas Polska Sp. z o.o. z miejscowości Palędzie (województwo wielkopolskie) przejęła już plac budowy na skrzyżowaniu krajowej "32" pomiędzy Sulechowem a Kargową z drogą wojewódzką nr 304 w miejscowości Okunin. Drogowcy wybudują tutaj rondo.

- Skrzyżowanie typu rondo będzie miało wydzielony pas dla prawoskrętu na kierunku Babimost - Sulechów. Z kolei na wlotach drogi krajowej nr 32 powstaną wyspy kanalizujące ruch, wymuszające ograniczenie prędkości - informuje GDDKiA Zielona Góra.

Dodatkowo inwestycja zakłada m.in. budowę odwodnienia, poboczy i ciągu pieszo-rowerowego o nawierzchni asfaltowej. W planach jest także budowa zatoki autobusowej, oświetlenia drogowego oraz wykonanie zieleni.

"Wielokrotnie dochodziło do wypadków drogowych"

Jak podkreśla GDDKiA Zielona Góra, inwestycja ma spowodować poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. O bezpieczeństwie mocno mówi także gmina Sulechów.

- O zwiększenie bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu zabiegała gmina Sulechów oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości już od dawna. Wielokrotnie dochodziło w tym miejscu do poważnych wypadków drogowych - podkreśla samorząd.

Rondo na DK32 - kiedy koniec prac?

Wartość robót wyceniono na blisko 5,8 miliona złotych. Wykonawca na realizację zadania ma 8 miesięcy od podpisania umowy. I tak planowany termin zakończenia inwestycji to koniec 2022 roku.

- W związku z prowadzeniem prac drogowych apelujemy do kierowców o zwiększenie ostrożności na wspomnianym odcinku drogi. Zostały już ustawione znaki informujące o rozpoczęciu prac i ograniczeniu prędkości - informuje gmina Sulechów.

Przeczytaj też: Poważny wypadek na trasie S3 koło Zielonej Góry. Dwie osoby ranne, jedna ciężko (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u