Drogowcy łatają jezdnie w Żaganiu. Do naprawy jest kilkanaście ulic

19 maj 2022
Autor: 
Drogowcy łatają jezdnie w Żaganiu Fot. Urząd Miasta Żagań

Pozimowe łatanie dróg ruszyło w Żaganiu. Lista ulic do remontu jest długa. Wszystkie powinny zostać naprawione do końca maja.

Zima z reguły zostawia swoje ślady na drogach w całej Polsce. W trakcie dnia woda wnika w szczeliny i pęknięcia jezdni, a kiedy temperatura spadnie poniżej zera zamarzająca woda "rozsadza" nawierzchnię. Powoduje to ubytki, które w połączeniu z intensywnym ruchu drogowym znacznie się powiększają.

Pozimowe łatanie dróg w Żaganiu

Urząd Miasta Żagań ruszył już z naprawami ulic. Po pierwszym etapie Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania i Robót Drogowych zacznie łatać po zimie kolejne drogi.

W poniedziałek, 23 maja, drogowcy mają pojawić się w rejonie ulic Łużyckiej, Kopernika, Brodatego, Piłsudskiego, Niepodległości i Libelta. Kolejnego dnia łatanie dróg po zimie zaplanowano na ul. Paderewskiego, Sienkiewicza, Św. Barbary, Kożuchowskiej (cmentarz) oraz Krętej.

Miejskie służby w środę powinny pojawić się na ul. Waryńskiego, Browarnianej, Fredry, Halickiej, placu Orląt Lwowskich i Krasickiego. W czwartek, 26 maja, utrudnień będzie można spodziewać się na ulicach Koszarowej, Łokietka, Traugutta, Kędzierzawego oraz Dąbrowskiego, z kolei w piątek łatanie nawierzchni prowadzone będzie na ul. Spółdzielczej, Węglowej oraz na osiedlu Kolonia Laski/Formoza.

Ostatni tydzień maja również przebiegnie pod znakiem prac naprawczych. Uzupełnianie nawierzchni prowadzone będzie na ul. Księżnej Żaganny, Reymonta, Bema, Konopnickiej, E. Plater i Miodowej (30 maja), a także na Skarbowej, Wojska Polskiego, Św. Cecylii, Mickiewicza oraz Rzeźnickiej (31 maja).

Jak zaznacza Urząd Miasta Żagań, łatanie dziur uzależnione jest od warunków atmosferycznych.

Przeczytaj też: Poważny wypadek na trasie S3 koło Zielonej Góry. Dwie osoby ranne, jedna ciężko (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u