Tragiczny wypadek na S3 koło Zielonej Góry. Ciężko ranny kierowca zmarł w szpitalu (ZDJĘCIA)

20 maj 2022
Tragiczny wypadek na S3 koło Zielonej Góry. Kierowca zmarł Redakcja

Wypadek na trasie S3 na odcinku Sulechów - Zielona Góra. Lekarzom nie udało się uratować życia rannego kierowcy osobówki. Młody mężczyzna zmarł w szpitalu.

Wszystko wydarzyło się w środę, 18 maja. Po godzinie 13:00 na trasie S3 w rejonie miejscowości Cigacice doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch pojazdów - ciężarówki marki Mercedes i osobowego Isuzu należącego do Inspekcji Ochrony Środowiska.

- Kierujący samochodem osobowym młody mężczyzna z nieustalonej przyczyny wjechał w tył poprzedzającej go ciężarówki - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Na miejscu pracowało pięć zastępów straży pożarnej, patrole policji z drogówki oraz dwa zespoły pogotowia ratunkowego, w tym jeden motoambulans. Przyleciał także zielonogórski śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja KAS koło Zielonej Góry. Nalot na handlarza nielegalnym tytoniem

Ranny kierowca zmarł w szpitalu

Osobowe Isuzu zostało kompletnie zniszczone. Aby uwolnić rannego kierowcę, strażacy musieli użyć specjalistycznych narzędzi hydraulicznych.

Młody mężczyzna doznał groźnych obrażeń i po opatrzeniu przez medyków został przetransportowany śmigłowcem LPR Zielona Góra do szpitala. Niestety poszkodowany zmarł w lecznicy następnego dnia. Obrażenia, których doznał, okazały się zbyt poważne, by go uratować.

"Prosimy o ostrożną jazdę"

Zielonogórska policja apeluje do kierowców o rozwagę na drogach.

- Pośpiech to zły doradca. Bardzo prosimy wszystkich kierujących o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości nie tylko do panujących warunków atmosferycznych, ale także do natężenia ruchu na drodze. Zbliżający się okres wakacyjny to czas wzmożonego ruchu na drogach, co może także powodować większą liczbę wypadków - podkreśla podinsp. Stanisławska.

Przeczytaj też: Budowa ronda na trasie Sulechów - Kargowa. Ruszyły pierwsze prace (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u