Zielona Góra: Policja przesiada się na rowery. Patrolują parki i centrum miasta (ZDJĘCIA)

20 maj 2022
Autor: 
Zielona Góra: Policja przesiada się na rowery Fot. KMP Zielona Góra

Policyjne patrole rowerowe wyjechały na ulice Zielonej Góry. Mundurowi pojawiają się na terenach rekreacyjnych oraz w centrum miasta.

Policja na rowerach patroluje miasto Zielona Góra już od kilku lat. Nie inaczej będzie w tym roku. Funkcjonariusze pierwsze służby na jednośladach mają już za sobą, a będzie ich jeszcze więcej.

- Policjanci z patrolu rowerowego wykonują podobne zadania jak patrole piesze w mieście. Mają jednak tę przewagę, że mogą się znacznie szybciej się poruszać. Mogą także dojechać w miejsce, w które nie dojedzie radiowóz - informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji.

"Zwracają uwagę na wykroczenia porządkowe"

Patrole rowerowe można zauważyć przede wszystkim na alejkach parkowych czy ścieżkach leśnych. Funkcjonariusze są obecni także w centrum miasta oraz w rejonie Doliny Gęśnika, Wagmostawu i kąpieliska "Dzika Ochla".

Służba na rowerach to dla mundurowych realizacja interwencji zlecanych przez dyżurnego, ale także podejmowanie interwencji własnych w szczególności w związku z wykroczeniami porządkowymi. Mówimy tu np. o spożywaniu alkoholu w miejscach publicznych lub niesprzątaniu po swoim psie.

- Mundurowi na rowerach służą też pomocą innym patrolom. Ważnym zadaniem podczas tych służb oprócz patrolowania miasta i terenów rekreacyjnych, jest także reakcja na zgłaszane przez mieszkańców problemy - dodaje podinsp. Stanisławska.

Przeczytaj też: Tragiczny wypadek na S3 koło Zielonej Góry. Ciężko ranny kierowca zmarł w szpitalu (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u