Policja w Zielonej Górze ma nowego psa. Ora patroluje już miasto (ZDJĘCIA)

23 maj 2022
Autor: 
Policja w Zielonej Górze ma nowego psa Fot. KMP Zielona Góra

Ora to nowy, czworonożny funkcjonariusz policji w Zielonej Górze. Ma dwa lata, skończyła specjalny kurs i wspólnie z przewodnikiem pełni już służbę.

Psy w policji działają już od wielu lat. W Zielonej Górze w Zespole Przewodników Psów Służbowych służy obecnie dziesięć czworonogów. Sześć z nich to psy patrolowo-tropiące, natomiast pozostałe służą do wykrywania materiałów pirotechnicznych lub wyszukiwania narkotyków.

Policja Zielona Góra - nowy, czworonożny funkcjonariusz

Ostatnio do zielonogórskiego zespołu policyjnych psów dołączyła Ora. To dwuletni owczarek niemiecki wilczasty. Jej przewodnikiem został sierż. sztab. Łukasz Berbeka.

- Jej "służbowe" imię to Pajda, ale jak to często bywa, przewodnik znajduje dla swojego psa nowe, bardziej pasujące imię. Ora ukończyła kurs w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach z bardzo dobrymi wynikami i pełni teraz służbę - informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Teraz Ora wspólnie ze swoim przewodnikiem, będzie angażowana do służby patrolowo-interwencyjnej oraz poszukiwania osób zaginionych czy sprawców przestępstw. Z pewnością pojawi się także na zabezpieczeniach imprez masowych.

Policyjny pies mieszka ze swoim przewodnikiem

Sierżant sztabowy Łukasz Berbeka służy w policji od 10 lat. Zaczynał od Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego.

- Policjant lubi psy, zawsze miał psa w swoim domu. Ora również mieszka ze swoim przewodnikiem. Lubi się uczyć nowych rzeczy, w lot pojmuje polecenia i z radością wykonuje zadania - podkreśla podinsp. Barska.

Przeczytaj też: Pościg w Zielonej Górze. Poszukiwany próbował uciec skuterem aż się przewrócił


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u