Falubaz Zielona Góra wygrywa z Polonią Bydgoszcz 48:42!

22 maj 2022
Autor: 
Redakcja

Emocjonujące zawody na W69 w Zielonej Górze. Falubaz zmierzył się z Polonią Bydgoszcz! Gospodarze zwyciężyli 48:42!

W niedzielę, 22 maja punktualnie o godzinie 14 rozpoczął się hit eWinner 1. Ligi. Falubaz Zielona Góra podjął na własnym torze Polonię Bydgoszcz. Pogoda w Winnym Gronie mimo sporego zachmurzenia dopisała. Na stadionie pojawiły się tłumy kibiców w tym Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.

Pierwszy bieg zapowiadał się rewelacyjnie dla Falubazu, praktycznie na samym początku Jeleniewski zaliczył defekt i para gospodarzy wyjechała na prowadzenie. Niestety na ostatnim okrążeniu defekt zaliczył Tungate i ostatecznie pierwszy wyścig zakończył się 4:2 dla Falubazu Zielona Góra. W kolejnych dwóch biegach padł remis.

W czwartym wyścigu górą okazali się goście. Sytuację uratował Mateusz Tonder, który wyprzedził Mihailovsa i ostatecznie goście wygrali 4:2. Niestety w piątym i szóstym biegu drużyna z Bydgoszczy przywiozła kolejnych 8 punktów. Falubaz przegrywał 16:20. 

Nadzieja na poprawę sytuacji pojawiła się 7. wyścigu, kiedy para zielonogórzan wygrała start i jechała na 5:1. Niestety Max Fricke popełnił błąd co szybko wykorzystał Matej Zagar. Bieg zakończył się 4:2 dla Falubazu. Ósmy wyścig i kolejny remis.

W dziewiątym wyścigu spotkania doszło do upadku Miedzińskiego i Tondera. Szczęśliwie zawodnikom nic poważnego się nie stało i mogli kontynuować zawody. Sędzia zdecydował o powtórce w pełnej obsadzie. Kilkadziesiąt sekund przed startem powtórki 9. biegu Mateusz Tonder pod taśmą wymieniał jeszcze motocykl, ostatecznie para z Falubazu kapitalnie pojechała na 5:1!

Niestety Rohan Tungate podczas startu 10. biegu dotknął taśmy i został wykluczony z powtórki, w jego miejsce pojechał Fabian Ragus. Mimo zaciętej walki gospodarzy to drużyna gości pewnie zwyciężyła ten bieg 5:1. Wynik spotkania po dziesięciu wyścigach to 29:31 dla drużyny z Bydgoszczy. 

Przed biegami nominowanymi  był remis 39:39 i wciąż nie było pewne, która drużyna zwycięży. W 14. biegu drużyna gospodarzy prowadziła już 5:1 niestety Zagar pokrzyżował plany i ostatecznie wyścig zakończył się 4:2. Przed ostatnim biegiem Falubaz prowadził 42:39. 

Ostatni wyścig meczu zapowiadał emocjonujące starcie, jednak na pierwszym łuku upada Miedziński. Sędzia zawodów zdecydował o wykluczeniu z powtórki zawodnika z Bydgoszczy. Po tej decyzji Falubaz zwycięstwo miał już w kieszeni. 

W powtórce ostatniego biegu zielonogórzanie przypieczętowali zwycięstwo wygrywając 5:1 i w całym meczu 48:42!

Czytaj także - Tragedia pod Kożuchowem. Nie żyje 61-latek. Mężczyzna wpadł do studni!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u