Rowerzyści opanowali Zieloną Górę! Ulicami miasta przejechała XIII Masa Krytyczna [FOTORELACJA]

03 czerwiec 2022
Autor: 
Rowerzyści opanowali Zieloną Górę! Ulicami miasta przejechała XIII Masa Krytyczna Redakcja

Rowerzyści przejechali ulicami Zielonej Góry. To XIII edycja rowerowej Masy Krytycznej!

W piątek, 3 czerwca o godzinie 19 z placu Bohaterów w Zielonej Górze wyruszyło kilkuset rowerzystów. Cykliści w asyście policji przejechali głównymi ulicami miasta. Meta została zlokalizowana w Ogrodzie Botanicznym.  

Masa Krytyczna ma za zadanie zachęcić np. kierowców samochodów osobowych, aby przesiedli się na rowery. Pierwsza Masa Krytyczna w Zielonej Górze odbyła się w 2008 roku. Podczas wydarzenia organizatorzy zachęcali do zainstalowania aplikacji „Aktywne miasta”. Dzięki niej nakręcone na rowerze kilometry zsumują się do zielonogórskiej puli w zmaganiach o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

Czytaj także - V Marsz Równości przejdzie w sobotę przez Zieloną Górę!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u