Dwie kobiety kradły na cmentarzu w Sławie. Policja zatrzymała "cmentarne hieny"

03 czerwiec 2022
Autor: 
Dwie kobiety kradły na cmentarzu w Sławie Fot. KPP Wschowa

Dwie kobiety kradły na cmentarzu w Sławie (powiat wschowski). Łupem padały kwiaty i wieńce z grobów. Policja ustaliła i zatrzymała już "cmentarne hieny".

Kradzieże na cmentarzach to częste zjawisko w całej Polsce. Najczęściej ściganie "cmentarnych hien" praktykuje się za pomocą kamer monitoringu, bo przecież najlepszy sposób na złodzieja to złapać za rękę albo nagrać. Tak było też w powiecie wschowskim.

Od kilku miesięcy do policji we Wschowie wpływały zgłoszenia o kradzieżach na terenie cmentarza w Sławie. Do pierwszego zdarzenia doszło w kwietniu. Wówczas z grobu zniknęły świeżo pozostawione kwiaty oraz wieniec. Od tego momentu ozdoby kradziono niemalże co chwilę.

- Nie tyle straty materialne były dotkliwe dla osób zgłaszających, co sam fakt odnoszący się do miejsca, na którym dokonano kradzieży - podkreśla kom. Maja Piwowarska, rzecznik wschowskiej policji.

"Cmentarne hieny" zatrzymane

Do sprawy zaangażowano miejscowych funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Sławie oraz straż gminną. Po przeanalizowaniu nagrań z kamer monitoringu okazało się, że za kradzieże odpowiadały dwie kobiety. Jednocześnie szybko udało się ustalić ich dane personalne.

Kobiety, które kradły na cmentarzu, zostały już zatrzymane. To mieszkanki gminy Sława. Teraz obie odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem. Za ograbianie grobu lub innego miejsca spoczynku zmarłego grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Pożar pod Zieloną Górą. "Podpalacz jest na wolności. Boimy się, że spali nam dom" (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u