V Marsz Równości przejdzie w sobotę przez Zieloną Górę!

03 czerwiec 2022
Autor: 
V Marsz Równości przejdzie w sobotę przez Zieloną Górę! Redakcja/Archiwum

W najbliższą sobotę ulicami Zielonej Góry przejdzie V Marsz Równości. Paradę otworzy komisarz UE ds. równości Helena Dalli!

W sobotę, 4 czerwca punktualnie o godzinie 15 z placu Powstańców Wielkopolskich przy zielonogórskiej filharmonii wyruszy V Marsz Równości. Trasa o długości około 4 kilometrów tworzy pętle. Oznacza to, że zaczyna się i kończy w tym samym miejscu, czyli na placu Powstańców Wielkopolskich. Kolorowy marsz przejdzie głównymi ulicami miasta: al. Wojska Polskiego, Dąbrówki, Długą, al. Konstytucji 3 Maja, Wrocławską, Podgórną, Bankową oraz Westerplatte.

Marsz otrzymał patronat Komisji Europejskiej w Polsce, Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak oraz Prezydenta Zielonej Góry Janusza Kubickiego. Dodatkowo V Marsz Równości otworzy komisarz UE ds. równości Helena Dalli. 

W trakcie marszu organizatorzy wyznaczą  specjalną strefę dla osób z zaburzeniami integracji sensorycznej, zmagających się z mizofonią, dla osób ze spektrum autyzmu, czy też idących ze zwierzętami bądź małymi dziećmi. Będzie to strefa bez głośnej muzyki.

Podczas marszu na uczestników czeka niespodzianka. Będzie to najprawdopodobniej flaga w kolorach tęczy, która powstawała w ostatnich dniach na placu przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego. 

Czytaj także - Pożar pod Zieloną Górą. "Podpalacz jest na wolności. Boimy się, że spali nam dom” (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u