Lotnisko Zielona Góra - Babimost z nowymi rejsami na wakacje. Polecimy do Gdańska i Burgas

07 lipiec 2022
Autor: 
Lotnisko Zielona Góra - Babimost z nowymi rejsami na wakacje Redakcja

Lotnisko Zielona Góra Babimost. Ruszają nowe połączenia na wakacje. Polskie Linie Lotnicze LOT będą realizować rejsy z Babimostu do Gdańska i Burgas (Bułgaria).

Lotnisko Zielona Góra Babimost to najmniejszy, rejsowy port lotniczy w Polsce. Mimo swoich rozmiarów cały czas się rozwija i obok połączenia Zielona Góra - Warszawa pojawiają się nowe, wakacyjne kierunki. W tym roku w kulminacyjnym momencie działać będą aż cztery dodatkowe połączenia - do Rijeki (Chorwacja), Burgas (Bułgaria), Antalyi (Turcja) oraz Gdańska.

Pierwsze loty już za nami. Czarterowe rejsy do Antalyi w Turcji, które obsługuje biuro podróży Coral Travel ruszyły w czerwcu. Ponadto 3 lipca po raz pierwszy w tym roku wystartował z pasażerami samolot do chorwackiej Rijeki.

Polskie Linie Lotnicze LOT - rejsy do Gdańska i Burgas już w ofercie

Lotnisko Zielona Góra Babimost szykuje się już na kolejne loty inauguracyjne. Na niedzielę, 10 lipca, zaplanowano pierwszy lot z Babimostu do Gdańska. Trzy dni później w niebo powinien wzbić się samolot do Burgas w Bułgarii.

Rejsy z Babimostu do Gdańska będą odbywać się w każdy czwartek i niedzielę, natomiast loty z Babimostu do Burgas w każdą środę. Oferta przewozowa w przypadku Bułgarii będzie obowiązywać do 14 września, z kolei w przypadku Gdańska do 2 października.

Za obsługę obu nowych połączeń będą odpowiadały Polskie Linie Lotnicze LOT, które cały czas prowadzą sprzedaż biletów. Na trasy skierowane zostaną samoloty Bombardier Dash-8 Q400, czyli te same statki powietrzne, które znamy z lotów do Warszawy.

"Jest duże zainteresowanie połączeniami"

Z rozwoju lotniska Zielona Góra - Babimost cieszy się Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego. Podkreśla, że "wzrosty liczby pasażerów, chętnie korzystających ze stałych połączeń do Warszawy, są kilkudziesięcioprocentowe".

- Opierając się na tych bardzo dobrych wskaźnikach, robimy wszystko, by jeszcze bardziej uatrakcyjnić ofertę lotów z Babimostu. Stąd pojawiają się kolejne loty wakacyjne, podobnie jak w poprzednim okresie - informuje Marcin Jabłoński.

Przeczytaj też: Nowa Sól: 17-latek zabrał auto i ruszył w miasto. Jazdę zakończył na torowisku


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u