GDDKiA Zielona Góra doświetli przejścia dla pieszych. Sprawdź, gdzie

29 lipiec 2022
Autor: 
GDDKiA Zielona Góra doświetli przejścia dla pieszych Fot. GDDKiA Zielona Góra

Bezpieczeństwo pieszych na drodze to jeden z celów, które stawia sobie GDDKiA Zielona Góra. Sprawdź, gdzie stanie nowa sygnalizacja świetlna lub oświetlenie.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze doświetli przejścia dla pieszych na krajówkach. Wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo przechodniów i zmniejszyć ryzyko wypadków. W kilku miejscach dodatkowo powstanie sygnalizacja świetlna lub chodniki doprowadzające do przejść.

Inwestycje zwiększające bezpieczeństwo pieszych na drodze podzielono na trzy zadania. Dla każdego ogłoszono już osobny przetarg. Wykonawców poznamy w dniach 5-11 sierpnia. Zwycięzcy przetargów będą mieli na wykonanie wszystkich prac cztery miesiące od dnia podpisania umowy.

Poprawa bezpieczeństwa na 17 przejściach w Lubuskiem

Dedykowane oświetlenie wraz ze strefą przejściową powstanie w 9 miejscowościach: Bukowina Bobrzańska i Chrobrów (droga krajowa nr 12), Rolewice i Dobiegniew (DK22), Wierzbno (DK24), Drozdów (DK27), Połupin (DK29) oraz Kostrzyn nad Odrą i Golice (DK31).

Drugi z przetargów dotyczy budowy sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych oraz dedykowanego oświetlenia. Tutaj postawiono na Żagań (DK12), Osiecznicę (DK29), a także Golice (DK31).

Drogowcy z GDDKiA Zielona Góra chcą poprawić bezpieczeństwo pieszych również w Świdnicy i Nowogrodzie Bobrzańskim (DK27), Wierzbnie (DK24) oraz Żaganiu i Starych Czaplach (DK12). W tych miejscach przejścia dla pieszych zostaną doświetlone, a dodatkowo wykonawcy wybudują chodniki doprowadzające.

Przeczytaj też: Urząd chce przebudować skrzyżowanie w Zielonej Górze. Apelowali o to mieszkańcy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u