Akcja policji koło Szprotawy. Zlikwidowano plantację marihuany (ZDJĘCIA)

29 lipiec 2022
Autor: 
Akcja policji koło Szprotawy. Zlikwidowano plantację konopi indyjskich Fot. KPP Żagań

Policja zlikwidowała plantację marihuany w gminie Szprotawa. Zatrzymano 48-letniego mężczyznę. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

W ostatnich dniach policjanci kryminalni z Żagania w wyniku działań operacyjnych ujawnili uprawę konopi indyjskich na terenie powiatu. Plantacja marihuany znajdowała się w budynku gospodarczym w gminie Szprotawa.

- Funkcjonariusze zabezpieczyli 38 drzewek konopi indyjskiej oraz prawie 6 kilogramów zerwanej rośliny. Ujawniono również przedmioty służące do uprawy zabronionych roślin, wentylatory, lampy oraz krajalnice - wymienia sierż. sztab. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik policji w Żaganiu.

Zatrzymano 48-letniego mężczyznę

Jeszcze tego samego dnia do sprawy zatrzymany został 48-letni mieszkaniec powiatu żagańskiego, który uprawiał marihuanę. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

- Uprawianie oraz posiadanie konopi indyjskiej innej niż włóknistej, jest w Polsce zabronione. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat - informuje sierż. sztab. Szlachetko.

Przeczytaj też: GDDKiA Zielona Góra doświetli przejścia dla pieszych. Sprawdź, gdzie


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u