Pogoda Lubuskie. Są ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu. Możliwe też burze

29 lipiec 2022
Autor: 
Pogoda Lubuskie. Są ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu Redakcja

Pogoda Lubuskie. Na południu regionu prognozuje się intensywne opady deszczu. Ostrzeżenia przed ulewami wydało już IMGW, które nie wyklucza lokalnych burz.

Po fali upałów czeka nas deszczowa sobota z niskimi temperaturami. To wszystko za sprawą niżu atmosferycznego, który przyjdzie do Polski z południa Europy. Deszcz ma padać bez przerwy przez kilka godzin, co może powodować lokalne podtopienia.

Pogoda Lubuskie. Ostrzeżenia IMGW

O intensywnych opadach deszczu ostrzega już Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Synoptycy wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia dla Miasta Zielona Góra oraz powiatów zielonogórskiego i żarskiego. Ponadto dla powiatów nowosolskiego, żagańskiego oraz wschowskiego wystawiono alerty drugiego stopnia.

- Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 30 mm do 50 mm (ostrzeżenie 1 stopnia) lub od 40 mm do 70 mm (ostrzeżenie 2 stopnia). Początkowo ze zjawiskiem mogą być związane lokalne burze - informuje IMGW.

Deszczowa aura ma utrzymywać się przez całą sobotę, 30 lipca, aż do godziny 8:00 w niedzielę, 31 lipca.

Przeczytaj też: GDDKiA Zielona Góra doświetli przejścia dla pieszych. Sprawdź, gdzie


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u