Donald Tusk przyjedzie do Krosna Odrzańskiego. Spotka się z mieszkańcami w sprawie Odry

18 sierpień 2022
Autor: 
Donald Tusk przyjedzie do Krosna Odrzańskiego. Spotka się z mieszkańcami w sprawie Odry Redakcja/Archiwum

Donald Tusk przyjedzie do Krosna Odrzańskiego. Lider Platformy Obywatelskiej ma spotkać się z mieszkańcami w sprawie zatrucia Odry. 

W piątek, 19 sierpnia o godzinie 17 do Krosna Odrzańskiego przyjedzie Donald Tusk. Lider Platformy Obywatelskiej spotka się z mieszkańcami w sprawie zatrucia Odry. Wizyta Donalda Tuska została już oficjalnie potwierdzona. O przyjeździe poinformował burmistrz Krosna Odrzańskiego Marek Cebula. Donald Tusk spotka się z mieszkańcami przy ulicy Nadodzrańskiej 1 w pobliżu mostu.

Zatruta Odra

Mijają kolejne dni od masowego śnięcia ryb w Odrze. Pobierane są kolejne próbki wody, a także badane są martwe oraz żywe ryby z Odry. Niestety wciąż nie wiadomo co zatruło rzekę oraz kto tego dokonał. Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie sprawców.

Do zatrucia rzeki doszło jeszcze pod koniec lipca. Pierwsze decyzje państwowych organów zapadły dopiero w czwartek, 11 sierpnia. W piątek, 12 sierpnia premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o dymisji szefa Wód Polskich Przemysława Dacy oraz szefa Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Michała Mistrzaka.

Również w piątek do akcji zbierania ryb ruszyły służby, które tylko do 12 sierpnia z lubuskich odcinków Odry zebrały około 25 ton martwych ryb. 


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u