Zielona Góra wdraża ITS za 31 milionów złotych. Co to za system?

31 sierpień 2022
Autor: 
Zielona Góra wdraża ITS za 31 milionów złotych. Co to za system?

W Zielonej Górze powstaje pierwszy Inteligenty System Transportowy mający za zadanie efektywne sterowanie ruchem samochodów oraz autobusów. 

Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki podpisał umowę o wartości 31 milionów złotych na wdrożenie Inteligentnego Systemu Transportowego w Zielonej Górze. Realizacją inwestycji zajmie się firma Yunex z Warszawy. Przewidywany termin zakończenia prac to początek listopada 2023 roku.

ITS Zielona Góra

System powstanie na głównych arteriach miasta i obejmie ulice: Konstytucji 3 Maja od skrzyżowania ulic Lwowskiej z Wrocławską aż do ronda PCK; Westerplatte od skrzyżowania z ulicą Ułańską aż do skrzyżowania z ul. Zacisze i Lwowską. Dodatkowo na części dróg dojazdowych do powyższych ulic zamontowane zostaną dodatkowe urządzenia mierzące natężenie ruchu. 

Przebudowane zostaną dwa skrzyżowania, zatoczki autobusowe, zainstalowane kamery, czujniki ruchu, monitoring itp. - opisuje Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki. 

Inteligenty System Transportowy na podstawie danych zebranych przez czujniki będzie automatycznie dostosowywał i regulował ruch na skrzyżowaniach za pomocą sygnalizacji świetlnej.

Pewnie korki nie znikną jak za dotknięciem czarodziejskiej pałeczki, ale mam nadzieję, że będą mniej uciążliwe dla mieszkańców. - dodaje Kubicki.

ITS Zielona Góra

ITS zielona gora

Czytaj także - Wypadek w Zielonej Górze. Zderzenie osobówek. Jedna osoba poszkodowana (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u