Pogromcy Bazgrołów ponownie w akcji (ZDJĘCIA)

10 wrzesień 2022
Autor: 
Pogromcy Bazgrołów ponownie w akcji Redakcja

W październiku zielonogórskie stowarzyszenie Pogromcy Bazgrołów będzie obchodziło 5 lat istnienia. Przez ten czas stoczyli wiele bitew z bazgrołami, wulgarnymi napisami czy rysunkami. Ich bronią jest pędzel, wałek i farba.

W piątek grupa działała przy ulicy Kopernika, gdzie na początku roku powstał nowy plac zabaw. Dziś plac i kamienice przy nim są zdewastowane przez pseudografficiarzy, których Pogromcy określają mianem obszczymurków. Dzisiejszą akcję Pogromcy przeprowadzili wspólnie z firmą Sustainalytics, która w ramach Global Volunteering Day (GVD) angażuje się w akcje społeczne na całym świecie.

- Mimo, że jest to nowy plac zabaw to ławki, elementy nowej infrastruktury zostały już popisane. Są to głównie bazgroły wykonywane markerem  - mówi Paweł Wysocki. - Podobnie wygląda to na kamienicy. Głównie wykorzystywane są markery. Coraz rzadziej  spraye.

Zazwyczaj miejsca do walki z bazgrołami członkowie stowarzyszenia wyszukują sami. 

- Musimy wówczas dotrzeć do właściciela, właściciel musi wyrazić zgodę. Nie raz ciężko jest ustalić, kto w ogóle jest właścicielem - dodaje Paweł.

Bardzo często zdarza się, że szczegóły akcji muszą być omówione z konserwatorem zabytków. Są też sytuacje, kiedy Pogromcy muszą po prostu odpuścić. 

- Współpracujemy z firmą FAST. To oni dostarczają nam farby. Sami dobierają odcień jaki jest na elewacji, tak aby farba nie różniła się od oryginału. Współpracujemy z Miastem, prosimy również mieszkańców miasta aby przekazywali nam nie potrzebne już kuwety czy wałki, które zostają im po remontach.

Każdy, któremu nie jest obojętny wygląd miasta może zostać wolontariuszem.

- Zawsze robimy wydarzenie na Facebooku, ogłaszamy się poprzez media. Zachęcamy wszystkich. Każdy kto dołączy, kto pomoże otrzyma od nas pamiątkową koszulkę. Gwarantujemy też super zabawę. Zapraszamy wszystkich do naszych akcji. 


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Czytaj także: Prezydent ma dość wandali

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u