Winobranie 2022. Tysiące widzów na Korowodzie (ZDJĘCIA)

10 wrzesień 2022
Autor: 
Winobranie 2022. Tysiące widzów na Korowodzie dronlubuski.pl

Tegoroczne Winobranie powoli się kończy. Dziś, podczas Korowodu Bachus oddał klucze do bram miasta. Uroczystość obserwowało prawie cztery tysiące widzów.

Po dwóch latach przerwy ulicami Zielonej Góry przeszedł barwny korowód. Uroczystość miała charakter historyczno-fantastyczny, w tym roku miasto obchodzi 800-lecie istnienia i 700-lecie nadania praw miejskich. Nie zabrakło Prasłowian, średniowiecznych wojowników, rycerzy, zamożnych mieszczan, pojawił się także August Grempler, założyciel winiarni przy ul. Moniuszki. Ulicami przemaszerowali aktorzy, tancerze, glinoludy, szczudlarze, szkoły, sportowcy i cała grupa winiarzy zgromadzonych w jednym miejscu. Nie zabrakło kierowców zabytkowych pojazdów, strażaków czy polskich - z Czerwieńska i amerykańskich żołnierzy.

Korowód podziwiali turyści z wielu miast Polski. Nawet tych, bardzo oddalonych od Zielonej Góry.

- Przyjechałam z mężem z Krakowa. Powód? Najlepsze wino w Polsce. Mamy już swoje ulubione ale nie zdradzę które - mówi Elżbieta Krawczyk. - Teraz czekamy na koncert Urszuli Dudziak.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Czytaj także: Akcja policji w Zielonej Górze. Zatrzymano kierowców pod wpływem alkoholu (ZDJĘCIA)

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u