W Świdnicy pod Zieloną Górą stanął bankomat. Domagali się tego mieszkańcy

18 wrzesień 2022
Autor: 
W Świdnicy pod Zieloną Górą stanął bankomat Redakcja

Bankomat w Świdnicy koło Zielonej Góry jest już do dyspozycji mieszkańców. Ci domagali się tego od lat, ale udało się dopiero teraz.

Przez ostatnie lata do Urzędu Gminy w Świdnicy nieustannie spływały zapytania od ludności dotyczące postawienia bankomatu na terenie miejscowości. Pisma kierowano także bezpośrednio do włodarzy gminy.

- Wieś się rozbudowuje, mieszkańców przybywa, a urządzenie byłoby dużym udogodnieniem dla społeczeństwa w realizacji opłat gotówkowych. W markecie nie zawsze można wybrać w kasie ilość potrzebnej gotówki do zrealizowania zaplanowanej transakcji, a wyjazd do bankomatu w Zielonej Górze tylko po gotówkę troszkę mija się z celem - podkreślali mieszkańcy.

Bankomat w Świdnicy już działa

Gmina Świdnica od 2020 roku negocjowała warunki postawienia bankomatu z firmą Euronet. Początkowo planowano postawić go przy miejscowym markecie, ale docelowo postawiono na lokalizację przy Urzędzie Gminy. Ponadto problemem, jak podkreślała w jednym z zapytań wójt Izabela Mazurkiewicz-Kąkol, były warunki stawiane przez operatora.

Ostatecznie bankomat w Świdnicy został już uruchomiony i jest do dyspozycji mieszkańców przez 24 godziny na dobę. Wstępna umowa z firmą Euronet opiewa na 12 miesięcy, a jej przedłużenie będzie już zależało od ilości realizowanych transakcji wypłat gotówki. Zgodnie z nią w każdym miesiącu powinny być dokonane skuteczne transakcje w liczbie nie mniejszej niż 2,5 tysiąca.

- Zachęcamy wszystkich mieszkańców do korzystania z bankomatu i realizowania wypłat. To od państwa będzie zależało, czy umowa na obsługę bankomatu będzie mogła być przedłużona na kolejna lata - czytamy w komunikacie gminy Świdnica.

Mieszkańcy Świdnicy nie ukrywają swojego zadowolenia. - Po tylu latach w końcu cywilizacja dotarła i tutaj - komentuje pan Artur. Podobnego zdania jest również pani Magda: "Nareszcie. Super inicjatywa".

Przeczytaj też: II Gorzowskie Manewry Ratownicze. Strażacy sprawdzili się w akcji (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u