Pijana matka wiozła dziecko do przedszkola. Miała prawie 2,5 promila alkoholu

19 wrzesień 2022
Pijana matka wiozła dziecko do przedszkola. Miała 2,5 promila Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Blisko 2,5 promila alkoholu wydmuchała 33-letnia kobieta, która wiozła swojego 4-letniego syna do przedszkola. Policja zatrzymała ją w okolicach Wschowy.

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 15 września, po godzinie 9:00. Patrol policji ze wschowskiego Wydziału Ruchu Drogowego w rejonie miejscowości Konradowo zwrócił uwagę na samochód osobowy marki Chevrolet.

- Pojazd jechał całą szerokością drogi oraz zjeżdżał na pobocze. Policjanci postanowili sprawdzić, czy z kierowcą wszystko było w porządku - relacjonuje nadkom. Maja Piwowarska, rzecznik policji we Wschowie.

Pijana matka wiozła dziecko do przedszkola

Po zatrzymaniu osobówki mundurowi od razu wyczuli od 33-letniej kierującej woń alkoholu. Przygotowali więc alkomat oraz wykonali badanie stanu trzeźwości. I tak okazało się, że w organizmie kobiety było blisko 2,5 promila alkoholu.

Mieszkanka powiatu wschowskiego wykazała się ogromną nieodpowiedzialnością. Kobieta wiozła w samochodzie swojego 4-letniego syna, który przebywał w foteliku. Tłumaczyła, że jechała z nim do przedszkola.

Policjanci zabrali 33-latce prawo jazdy, natomiast maluch trafił pod opiekę rodziny. Wkrótce kobieta stanie przed sądem.

Jazda pod wpływem alkoholu - co grozi?

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo. Grozi za to kara do 2 lat więzienia oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż 3 lata. Ponadto sąd orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych.

Jazda w stanie po spożyciu alkoholu to z kolei wykroczenie. Wówczas kierowcy muszą liczyć się z grzywną od 50 do 5000 złotych i dopisaniem do swoich kont 10 punktów karnych. Ponadto grozi im zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Przeczytaj też: Pogoda Lubuskie. IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami z gradem


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u