Nielegalnie demontowali auta i fałszowali rozliczenia. Grozi im do 10 lat więzienia (ZDJĘCIA)

19 wrzesień 2022
Autor: 
Nielegalnie demontowali auta i fałszowali rozliczenia podatkowe Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Służby wkroczyły do punktu, gdzie odbywał się nielegalny demontaż samochodów. Fałszowano też dokumenty i faktury. Trzech mężczyzn stanie wkrótce przed sądem.

Sprawa miała swój początek, gdy pracownicy jednego z lubuskich urzędów skarbowych skontrolowali rozliczenia podatkowe firmy zajmującej się demontażem aut. Podczas szczegółowej analizy dokumentacji okazało się, że w proceder zamieszane są jeszcze dwa inne przedsiębiorstwa z tej samej branży.

Podejrzenia urzędników spowodowały, że w firmie odbyła się kontrola. Udział wzięła w niej Krajowa Administracja Skarbowa, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska oraz prokurator rejonowy w Strzelcach Krajeńskich. Szybko na jaw wyszło, iż odbywał się tam nielegalny demontaż samochodów.

Trzech mężczyzn stanie przed sądem

- Podejrzanych jest trzech mężczyzn, którzy nie mieli zezwolenia na demontaż aut, fałszowali dokumenty dotyczące prowadzonej działalności i faktury. W ten sposób zaniżyli podatki z tytułu VAT na łączną kwotę około 1,3 miliona złotych. Dodatkowo w miejscach, gdzie magazynowano odpady z rozebranych pojazdów stwierdzono zanieczyszczenie gleby substancjami ropopochodnymi - informuje Ewa Markowicz, rzecznik lubuskiej KAS.

Trzech Lubuszan już wkrótce odpowie za wszystko przed sądem. Grożą im kary od 15 do 500 tysięcy złotych, a także kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Przeczytaj też: Pijana matka wiozła dziecko do przedszkola. Miała prawie 2,5 promila alkoholu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u