Trwa budowa ronda na krajowej "27" koło Świdnicy. Są nowe utrudnienia (ZDJĘCIA)

19 wrzesień 2022
Autor: 
Trwa budowa ronda na krajowej "27" koło Świdnicy Redakcja

Południowa obwodnica Zielonej Góry. Trwa budowa ronda na DK27 w rejonie Świdnicy. Większość już zrobiona, ale kierowcy nadal muszą liczyć się z utrudnieniami.

Trwa budowa południowej obwodnicy Zielonej Góry. Jej początek znajdzie się przy drodze krajowej nr 27 koło Świdnicy, natomiast koniec przy rondzie Andrzeja Huszczy w zielonogórskiej Raculi. To będzie odcinek o długości blisko 13 kilometrów.

Inwestycję za ponad 127 milionów złotych realizuje firma Strabag. Wszystkie prace mają zakończyć się planowo do końca 2023 roku.

Rondo na drodze krajowej nr 27 koło Świdnicy

Wraz z obwodnicą drogowcy muszą wybudować trzy ronda: pod Jędzyrzchowem, w rejonie Ochli oraz w pobliżu Świdnicy. Prace przy tym ostatnim ruszyły pod koniec marca. Większość robót została już wykonana, ale przed drogowcami nadal sporo pracy.

Budowa ronda na krajowej "27" doprowadziła do zamknięcia zjazdu z DK27 na DW282 w stronę Wilkanowa/Zielonej Góry i w drugą stronę. Niemalże cały ruch osobówek, ciężarówek oraz autobusów ZKP i PKS został więc skierowany na ul. Wandy Komarnickiej w Wilkanowie, na której z uwagi na spory ruch pojawiło się już sporo ubytków.

Dodatkowo od niedzieli, 18 września, ruch został przeniesiony na lewą jezdnię (jadąc od Świdnicy), gdzie odbywa się dwukierunkowo, a ponadto wprowadzono tam ograniczenie do 30 km/h. Tak ma być planowo do 10 października, a następnie możliwe, iż pojazdy będą mogły poruszać się po trasie jedynie wahadłowo.

Planowany termin zakończenia prac drogowych w rejonie Świdnicy to końcówka 2022 roku.

Przeczytaj też: W Świdnicy pod Zieloną Górą stanął bankomat. Domagali się tego mieszkańcy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u