Lubuskie Talenty. Rusza kolejna edycja programu. Można dostać nawet 8000 złotych

29 wrzesień 2022
Autor: 
Lubuskie Talenty. Można dostać nawet 8000 złotych Fot. Lubuskie.pl

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego rusza z kolejną edycją programu Lubuskie Talenty. Stypendia dla uczniów wyniosą nawet po 8 tysięcy złotych.

Lubuskie Talenty to program stypendialny dla szczególnie uzdolnionej młodzieży prowadzony sukcesywnie od 2019 roku. Działaniem objęci są uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych oraz wszystkich klas liceów ogólnokształcących z terenu województwa lubuskiego.

- Doceniamy wiedzę, zaangażowanie i ambicje uczniów. Chcemy, aby poprzez ten program mieli możliwość rozwoju zgodnie z predyspozycjami i zainteresowaniami. Przez dwa lata wpłynęło ponad 1400 wniosków. 700 najlepszych uczniów szkół podstawowych i liceów ogólnokształcących otrzymało stypendia naukowe - mówi Łukasz Porycki, wicemarszałek województwa lubuskiego.

Lubuskie Talenty - startuje kolejna edycja

Już wkrótce ruszy nabór do czwartej edycji programu Lubuskie Talenty. Ten będzie prowadzony od 3 do 14 października. Wnioski będzie można składać zarówno przez specjalny generator wniosków na stronie internetowej lubuskie.wypelnij-wniosek.pl, jak i tradycyjnie w wersji papierowej.

W regulaminie zapisano obowiązkowe kryteria, które uczeń musi spełniać. Powinien on uczęszczać w roku szkolnym 2022/2023 do "podstawówki" lub "ogólniaka" na terenie województwa oraz uzyskać na zakończenie roku 2021/2022 średnią co najmniej 5,50 ze wszystkich przedmiotów oraz co najmniej 5,67 z trzech przedmiotów kierunkowych. Ponadto taka osoba nie może pobierać innego stypendium na cele edukacyjne ze środków Unii Europejskiej oraz stypendium naukowego, twórczego lub artystycznego lubuskiego marszałka.

Stypendia dla uczniów - ile wynoszą?

Wysokość stypendium w ramach programu Lubuskie Talenty wynosi 6 tysięcy złotych dla uczniów ze szkół podstawowych, natomiast dla licealistów jest to kwota 8 tysięcy złotych. Pieniądze wypłaca się w dwóch transzach w roku szkolnym.

Lubuskie Talenty są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020. Jak podkreśla wicemarszałek Łukasz Porycki, jest to największy program stypendialny województwa lubuskiego.

Przeczytaj też: Rusza przebudowa skrzyżowania w Zielonej Górze. Koszt? Ponad 7 milionów (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u