Obradował Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego. Powód? Zima

04 listopad 2022
Autor: 
Obradował Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego Fot. LUW

Dziś obradował Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego. Rozmawiano o przygotowaniach do zimy w Lubuskiem. Udział w spotkaniu wzięły m.in. wszystkie służby.

Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego jest organem pomocniczym wojewody lubuskiego. Do jego zadań należy między innymi ocena występujących i potencjalnych zagrożeń mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo publiczne i prognozowanie tych zagrożeń. Dziś, 4 listopada, odbyło się posiedzenie kolejne zespołu, a głównym tematem spotkania była nadchodząca zima.

"Zima jest szczególnie trudna dla służb

W wideokonferencji udział wzięli między innymi przedstawiciele policji, Państwowej Straży Pożarnej, Enea Operator oraz elektrociepłowni. Wszyscy informowali wojewodę Władysława Dajczaka o gotowości do sezonu zimowego, a także podkreślali otwartość do podejmowania wszechstronnej współpracy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Pędził Mercedesem przez wieś. Wpadł na radar, został srogo ukarany

- Zima jest szczególnie trudną dla służb porą roku. Zagrożenia z nią związane mogą stanowić niebezpieczeństwo podczas poruszania się na drogach, a niskie temperatury są szczególnie uciążliwe dla osób dotkniętych problemem bezdomności, samotnych, starszych, niezaradnych życiowo - zaznacza Lubuski Urząd Wojewódzki.

Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Lubuskiego dodatkowo przypomina, że w urzędzie pod numerem telefonu 800 109 160 działa bezpłatna i całodobowa infolinia dla osób bezdomnych oraz potrzebujących pomocy. Można w niej uzyskać informacje na przykład o miejscach noclegowych oraz punktach wydawania posiłków i odzieży. Dodatkowo, jeśli zobaczyliśmy miejsce przebywania bezdomnych, możemy zgłosić ten fakt na policyjnej Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Oczywiście w sytuacjach nagłych lub zagrożenia życia należy skorzystać z numeru alarmowego 112!

Przeczytaj też: Zielona Góra zmodernizuje place zabaw. Sprawdź, gdzie (LISTA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u