Święto Niepodległości w Zielonej Górze. Odbył się marsz "Niepodległa w Europie" (ZDJĘCIA, FILM)

11 listopad 2022
Autor: 
Święto Niepodległości w Zielonej Górze. Marsz "Niepodległa w Europie" Redakcja

Marsz Niepodległości w Zielonej Górze. W wydarzeniu pod hasłem "Niepodległa w Europie" udział wzięło około 150 osób. Całość zakończyła się na placu Bohaterów.

W Zielonej Górze z okazji Narodowego Święta Niepodległości po raz drugi odbył się marsz "Niepodległa w Europie". Głównym organizatorem był Komitet Obrony Demokracji, natomiast honorowy patronat nad wydarzeniem objęła marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak.

Zgromadzenie rozpoczęło się o godzinie 13:00 pod pomnikiem Bachusa. Każdy otrzymał flagę Polski, kotyliony oraz specjalne przypinki. - Jaka Polska? Europejska. Jaki PiS? Putinowski - skandowali uczestnicy.

Marsz przeszedł aleją Niepodległości na plac Bohaterów. Z głośników słychać było przeróżne pieśni legionowe, natomiast uczestnicy powiewali narodowymi flagami. Na czele pochodu niesiono baner z hasłem "Niepodległa w Europie".


Poniżej relacja z marszu "Niepodległa w Europie". Dalsza część artykułu pod wideo:


"Wszyscy Polacy powinni się jednoczyć"

- Tegoroczne Święto Niepodległości jest zupełnie inne niż przez ostatnie lata w wolnej Polsce. Dokładnie dziś mija 260 dzień od napaści Rosji na Ukrainę, dlatego dziś symbole wolności, niepodległości mają zupełnie inne znaczenie. Tym bardziej dziwi nas, że rządząca partia Prawo i Sprawiedliwość jeździ z festiwalem nienawiści, kłamie, szczuje na ludzi. Musimy być silni. Chcemy wolnych mediów, wolnej Polski, wolnych samorządów - podkreślała Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego.

W trakcie wydarzenia głos zabrał także senator Wadim Tyszkiewicz. - Nic nie jest dane raz na zawsze, ani niepodległość, ani demokracja. Za rok mam nadzieję, że będziemy wspólnie świętować odzyskanie prawdziwej niepodległości i demokracji w naszym kraju. Ja nie godzę się, aby dzielić Polaków na patriotów lepszych i gorszych. Wszyscy Polacy powinni się jednoczyć. Róbmy wszystko, żebyśmy wszyscy pod biało-czerwonym sztandarem walczyli, aby Polska była dalej niepodległa, ale i demokratyczna - mówił.

Marsz przebiegł spokojnie i bez zakłóceń. Nad bezpieczeństwem czuwali policjanci z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Przeczytaj też: Rajd "Rowerowa Niepodległa" w Zielonej Górze. Uczestniczyło ponad 100 osób (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u