Językoznawcy na UZ

08 wrzesień 2016
Autor: 

12 września w poniedziałek,  o godz. 9.00 zostanie otwarty LXXIV Zjazd Polskiego Towarzystwa Językoznawczego. Wezmą w nim udział wybitni językoznawcy z całego kraju.

Zjazd odbędzie się w auli C Uniwersytetu Zielonogórskiego  przy al. Wojska Polskiego 69. Temat tegorocznych obrad to: Norma a język i językoznawstwo. Podczas Zjazdu językoznawcy mówić będą m.in. : o tradycyjnych ujęciach normy i językoznawstwa normatywnego tu głos zabierze np. prof. Marian Bugajski z UZ, natomiast prof. Katarzyna Kłosińska z Rady Języka Polskiego skupi się na przemianach normy językowej po przełomie cyfrowym.

Językoznawcy będą debatować o tym, jak dostosować przepisy dotyczące poprawności językowej do „nowych czasów” - społeczeństwa informacyjnego funkcjonującego w zglobalizowanym świecie. Prof. Dorota Zdunkiewicz-Jedynak z Uniwersytetu Warszawskiego przedstawi projekt internetowego słownika poprawnej polszczyzny.Nie zabraknie refleksji nad zapożyczeniami w polszczyźnie jako efektu ożywionych kontaktów językowych jej użytkowników.

Zjazd potrwa dwa dni.

 Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u