Prezydent Kubicki wini marszałek Polak za cierpienie zwierząt w schronisku. Czy to brudna zagrywka?

01 grudzień 2022
Autor: 
Prezydent Kubicki wini marszałek Polak za cierpienie zwierząt w schronisku Redakcja

W Zielonej Górze tzw. afera ZIT trwa w najlepsze. Teraz Janusz Kubicki grzmi, że to przez marszałek województwa w schronisku cierpią i marzną zwierzęta.

Dziś rano prezydent Janusz Kubicki opublikował na swoim profilu w mediach społecznościowych apel do mieszkańców. Chodzi o schronisko w Zielonej Górze.

- POMOCY! Tak, potrzebuję Waszej pomocy, bo sprawa jest pilna. Jeżeli kochacie zwierzęta, to z pewnością zrozumiecie o co proszę. Mamy w Zielonej Górze schronisko dla bezdomnych zwierząt. Stan i wygląd tego obiektu woła o pomstę do nieba. Chcemy zrobić remont, ale... Ale stało się coś czego nie przewidziałem. Mamy projekt, jesteśmy w blokach startowych, aby rozpocząć przebudowę. I... I jak grom z jasnego nieba spadła na mnie decyzja o zabraniu nam pieniędzy przez marszałek Elżbietę Polak - pisze Kubicki.

Włodarz Zielonej Góry podkreśla dodatkowo, że decyzja marszałek województwa uderzy w biedne zwierzęta. - Moje argumenty i prośby nie trafiają już do Pani Marszałek. Może Wy pomożecie? Napiszcie do niej na jej profilu i umieśćcie tag #ratujmyschronisko. Może Wasze prośby pomogą. Zastanawiam się czemu zwierzęta mają cierpieć? Czemu one są winne? Czy przez politykę mają marznąć? Nie jestem w stanie tego zrozumieć - apeluje do mieszkańców.

Afera ZIT w Zielonej Górze

Jeśli zastanawiacie się, o jakich pieniądzach mowa to odpowiedź może być tylko jedna - Zintegrowane Inwestycje Terytorialne. Ich temat ciągnie się w Zielonej Górze już od października. Prezydent Janusz Kubicki twierdzi bowiem, że marszałek Elżbieta Anna Polak "okradła" miasto z pieniędzy, bo zamiast "ponad 300 euro na mieszkańca zaproponowano 184,21 euro per capita".

- Z budżetu miasta zniknie kwota około 150 milionów złotych. To jest karygodne. Gospodarka i inflacja wiemy, jak wygląda, a nagle zostają nam ukradzione pieniądze. Nie mam innego wyjścia, muszę podnieść podatki. Ktoś przystawił mi pistolet do głowy - mówił Janusz Kubicki w rozmowie z NewsLubuski.pl.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Niemowlę skatowane w Zielonej Górze. "Rozległe obrażenia mózgu"

Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego zorganizował konferencję prasową, na której zarząd regionu dokładnie wyjaśniał i tłumaczył kwestię ZIT-ów. Marszałek Elżbieta Anna Polak podkreślała, że zgodnie z nowymi standardami Unia Europejska chce równać szanse, a nie tylko wywyższać większe miasta. Mówiąc wprost - każda gmina w Lubuskiem niezależnie od jej wielkości ma dostać po równo na mieszkańca. Dla przykładu gminy Bobrowice i Lubsko dostały w ostatnim rozdaniu kolejno 24,4 i 19,5 euro "na głowę", więc nawet nie miały "podjazdu" do Zielonej Góry.

- Nowa perspektywa odpowiada na dyrektywy zawarte w polityce spójności Unii Europejskiej. W poprzedniej perspektywie chodziło o zwiększenie funkcji centrów, mamy dwie stolice i to one miały wzmacniać podregiony. Teraz nowy program polega na wyrównywaniu szans i zrównoważonym inwestowaniu. I tak podzieliliśmy środki, aby każdy mógł otrzymać taką samą kwotę, czyli 184 euro na mieszkańca - mówiła Polak.

Jednocześnie radny miasta Sławomir Kotylak (PO) podkreślał wówczas, że większe pieniądze z ZIT są potrzebne Kubickiemu, aby mógł po prostu wpisać do budżetu określone wartości dochodowe. - To nie jest potrzebne, by realizować kolejne inwestycje, tylko po to, żeby spiąć budżet - zaznaczał.

Brudna zagrywka Janusza Kubickiego?

Przekaz prezydenta Zielonej Góry jest dziś prosty: marszałek Elżbieta Anna Polak jest bezduszna i obojętna na los zwierząt. "Haczyk" zarzucony przez Kubickiego w mediach społecznościowych połknęło spore grono osób, które w komentarzach nie zostawiają na marszałek suchej nitki.

- Kurde nie dość że ta piz.. i sz.... zabrała hajs z Zitów to teraz zabiera jeszcze z budowy schroniska jej zawsze mało - komentuje pan Jarek. Podobne zdanie ma pan Dawid: "Pani marszałek jest człowiekiem bez honoru a raczej już nie człowiekiem, tylko mściwą...".

Jeśli już znajdzie się ktoś, kto w słowach prezydenta widzi manipulację i propagandę sytuacja, jest bardzo podobna, lecz w drugą stronę. - Czyli jesteś przeciwko schronisku BRAWO. Nie rozumiem ciebie aż tak nienawidzisz zwierząt? - skomentował Kubicki pod jednym z nieprzychylnych komentarzy.

Przeczytaj też: Pożar w Zielonej Górze. Płonęło mieszkanie (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u