Leśnicy pod naciskiem Kubickiego wymienili choinkę na deptaku w Zielonej Górze

02 grudzień 2022
Autor: 
Fot. RDLP Zielona Góra/Bartosz Mirosławski UM

Do Zielonej Góry przyjechała nowa choinka. Wszystko to po poście opublikowanym przez prezydenta miasta, który negatywnie ocenił wygląd pierwszego drzewa. 

Pierwsza choinka w darze od leśników przyjechała do Zielonej Góry w czwartek, 1 grudnia i została w mieście trochę ponad 24 godziny. Świerk o wysokości 15-metrów został dziś wymieniony przez leśników po wpisie Janusza Kubickiego w mediach społecznościowych. Włodarz miasta negatywnie ocenił wygląd drzewka. - Jest decyzja o wymianie takie drzewko to tragedia. Nie wiem jak Wy ale ja takiego drzewka nie chce na Deptaku - czytamy we wpisie Janusza Kubickiego.

Komentarz prezydenta Zielonej Góry spotkał się z odpowiedzą leśników, którzy przekazali trochę szczegółowej wiedzy dotyczącej tego właśnie drzewka. Ze wpisu mogliśmy się dowiedzieć, że świerk był wyhodowany bez grama nawozu, obsługi ogrodników czy też sztucznego podlewania. Drzewko przez ponad 30 lat służyło naturze zapewniając zwierzętom schronienie, dając tlen czy też wzbogacając ściółkę leśną. 

Ostatecznie po poście Janusza Kubickiego oraz negatywnych opiniach zielonogórzan leśnicy postanowili wymienić darowaną choinkę na nową. Nowe drzewko wygląda bardziej okazale.

Czytaj także - Prezydent Kubicki wini marszałek Polak za cierpienie zwierząt w schronisku. Czy to brudna zagrywka?


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u