Urząd Miasta Zielona Góra skraca godziny pracy. Wszystko, aby "oszczędzać prąd"

07 grudzień 2022
Autor: 
Urząd Miasta Zielona Góra skraca godziny pracy Redakcja

Urząd Miasta Zielona Góra będzie pracował mniej. Polecenie w tej sprawie wydał prezydent Janusz Kubicki. Pracownicy nie zaczną teraz pracy o godzinie 7:30.

Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki zmienia godziny pracy magistratu. Decyzja włodarza dotyczy niemalże wszystkich wydziałów. I tak od poniedziałku, 12 grudnia, Urząd Miasta Zielona Góra będzie pracował od 8:30, a nie jak do tej pory 7:30. Godziny zakończenia pracy pozostają bez zmian.

- Powyższe polecenie dotyczy wszystkich pracowników z wyłączeniem pracowników, których ciągłość pracy jest niezbędna do prawidłowego realizowania zadań miasta. Mowa tu o osobach obsługujących monitoring wizyjny, strefy płatnego parkowania oraz Wydział Komunikacji - czytamy w komunikacie magistratu.

To ma oszczędzić prąd

Urząd Miasta Zielona Góra tłumaczy, że decyzja prezydenta została podjęta na podstawie ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej. Ta wprowadza bowiem "obowiązek zmniejszenia całkowitego zużycia prądu o 10 procent przez jednostki sektora finansów publicznych w zajmowanych budynkach oraz przez wykorzystywane urządzenia techniczne, instalacje i pojazdy".

- Przez całą dobę można wnosić pisma do Urzędu Miasta za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej adres skrytki urzędu: /umzg/SkrytkaESP - zachęca magistrat.

"A pensje też sobie zmniejszycie?"

Mieszkańcy Zielonej Góry nie są zachwyceni z decyzji Janusza Kubickiego. Swoje opinie licznie wygłaszają na portalach społecznościowych.

- W sobotę wieszacie lampki, żeby porobić słitfocie "wyjątkowej świty - Świętego Mikołaja, prezydenta miasta, radnych i mieszkańców". Piszecie, że "lśni fontanna, deptak czy trójwymiarowa bombka". A w środę skracacie godziny pracy do odwołania, bo prąd oszczędzacie? To ja poproszę o wyłączenie lampek... - pisze pan Paweł.

Podobnego zdania jest m.in. pani Olga: "Żałosne. A pensje też sobie zmniejszycie? Światła na mieście wyłączcie" - komentuje. Swojego niezadowolenia nie ukrywa też pani Sylwia: "Będą krócej pracować, żeby nie ograniczać zużycia energii, a płaca pozostanie ta sama? Logika? Czy cwaniactwo?".

Przeczytaj też: Atak nożem w szkole w Szprotawie. Ranny uczeń. "Sprawa dotyczy osób nieletnich"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u