W Lubuskiem zawyją syreny alarmowe. To będzie próba systemu ostrzegania

14 grudzień 2022
Autor: 
W Lubuskiem zawyją syreny alarmowe Redakcja

Głośna próba syren alarmowych odbędzie się na terenie całego województwa lubuskiego. To ćwiczenia zarządzone przez wojewodę.

Na obszarze regionu zostaną przeprowadzone ćwiczenia systemu wczesnego ostrzegania o zagrożeniach. To wszystko zgodnie z kalendarzowym planem działania w zakresie Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego w Lubuskiem.

Taka próba syren alarmowych odbywa się cyklicznie raz na kwartał. Do ich dźwięku z pewnością już chyba wszyscy mieszkańcy miast zdążyli przywyknąć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Wybory Parlamentarne 2023

Kiedy zawyją syreny?

Test odbędzie się już jutro, 15 grudnia, w godzinach 12:00 - 12:30. I tak dźwięk syren będzie można usłyszeć m.in. w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim, ale również w mniejszych miejscowościach województwa. W trakcie próby nadane zostaną dwa sygnały:

  • Ogłoszenie alarmu - modulowany dźwięk syren trwający 3 minuty
  • Odwołanie alarmu - ciągły dźwięk syren przez 3 minuty

Takie działania treningowo-szkoleniowe są zarządzone przez Wojewodę Lubuskiego. Wszystko ma na celu przede wszystkim sprawdzić stan techniczny systemu ostrzegania i alarmowania, ale również weryfikację i doskonalenie procedur. Sygnały będą miały wyłącznie charakter ćwiczebny i po ich ogłoszeniu nie należy podejmować żadnych działań.

Przeczytaj też: Żary: Policja prosi o pomoc w identyfikacji zwłok z 2020 roku (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u