Janusz Kubicki leci w kulki? Oskarża radnych z PO o odrzucenie inwestycji, ci odpowiadają (ZDJĘCIA)

21 grudzień 2022
Autor: 
Janusz Kubicki leci w kulki? Oskarża radnych z PO o odrzucenie inwestycji Redakcja

Za nami kolejna, burzliwa Sesja Rady Miasta Zielona Góra. Przyjęto budżet na 2023 rok, ale nie brakuje kontrowersji. Prezydent znów uderza w radnych z PO.

Sesje Rady Miasta Zielona Góra to od pewnego czasu istny cyrk na kółkach. Jeśli ktoś chce obejrzeć darmowy kabaret, to wystarczy przyjść na sesję. Z reguły jej głównym bohaterem zamiast radnych jest jednak prezydent miasta Janusz Kubicki. Rytuałem stały się już polityczne przepychanki, w których uderza w niepokornych mu radnych z opozycji oraz marszałek województwa Elżbietę Annę Polak. Radni z klubu Platformy Obywatelskiej mówią już wprost, że włodarz Zielonej Góry po prostu urządza sobie stand-up.

Janusz Kubicki grzmi na Facebooku

Dziś w ratuszu odbyła się sesja budżetowa, na której uchwalano zdecydowanie najważniejszy dokument dla miasta. Nie obyło się oczywiście bez kontrowersji. Swoje "żale" w tej sprawie wylał już na Facebooku prezydent Janusz Kubicki, który jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych.

- Budżet Miasta na rok 2023 został Uchwalony. Niestety nie wszystko sie udało. Decyzją Radnych Marcin Pabierowski, Dariusz Jacek Legutowski, Adam Urbaniak, Janusz Rewers i Sławomir Kotylak następujące inwestycje zostały odrzucone i nie zostaną zrealizowane. Wielka szkoda prosiłem ich aby się zgodzili na moją propozycję powiedzieli NIE i tyle. Czemu? Bo nie chcą tych inwestycji oni chcą mówić, że ta Prezydent nie chce ich zrobić. To tak jak z przysłowiowym króliczkiem, nie chodzi żeby go złapać, ale żeby go gonić. Jeżeli te zadania dotycząc ciebie podziękuj im, to oni spowodowali, że nie będą one zrealizowane - grzmi Kubicki (pisownia oryginalna).

Wśród zadań wymienionych przez włodarza Zielonej Góry, które według jego narracji odrzucili radni Platformy Obywatelskiej, znalazło się 12 pozycji:

 • Budowa ścieżki rowerowej wraz z naprawą chodnika przy ul. Świerkowej, Osiedle Leśne
 • Naprawa drogi wraz z budową miejsc parkingowych przy bloku mieszkalnym na ul. Juliusza Kossaka 4abcd
 • Budowa i przebudowa dróg wewnętrznych - ul. Domeyki w Jędrzychowie
 • Oczyszczenie i pogłębienie oraz wykonanie napowietrzenia stawu w Łężycy przy ul. Kościelnej
 • Budowa ciągu pieszego łączącego ulicę Krasnoludków z Kożuchowską na Osiedlu Bajkowym
 • Budowa drogi oraz montaż oświetlenia przy ul. Bocznej - dojazd do osiedla Boczna Enklawa
 • Opracowanie dokumentacji budowalnej dla realizacji zadania pn. Budowa Sali gimnastycznej przy Zespole Szkół nr. 1 ul Truskawkowa 12/ Chynów
 • Rewitalizacja zieleni, nasadzenia przy ul. Wyszyńskiego - pas zieleni między ulicami Słowacką a Węgierską
 • Przeprowadzenie remontów zabezpieczających budynek Zielonogórskiego Ośrodka Kultury przy ul. Festiwalowej 3 przed dalszą degradacją
 • Budowa w formie wyniesienia, przejścia dla pieszych na ul. Francuskiej na wysokości budynku przy ul. Krajlewskiej 22-24
 • Budowa parkingu i zagospodarowanie terenu wzdłuż ul. Szosa Kisielińska (północna część) na wysokości od skrzyżowania o ruchu okrężnym do budynków przy ul. Suwalskiej
 • Wykonanie dokumentacji przebudowy ul. Strumykowej od skrzyżowania z ul. Sulechowską do budynków Wojskowego Biura Emerytalnego

"Janusz Kubicki rozpuszcza nieprawdziwe informacje"

W słowa prezydenta Zielonej Góry opublikowane na portalu społecznościowym wierzy spore grono osób. - To ludzie im podziękują przy kolejnych wyborach - komentuje pani Teresa. Głos zabrał też Konrad Witrylak, dyrektor Departamentu Prezydenta Miasta: "Szkoda, że przez radnych platformy nie wszystko się uda zrobić". Nie brakuje również przeciwnych zdań. - A od kiedy to 5 radnych może przegłosować budżet? - pyta pan Jan.

Do sprawy postanowili odnieść się sami radni z klubu Platformy Obywatelskiej. - Dzisiaj na sesji budżetowej nasz klub złożył łącznie 12 wniosków zmian do budżetu na 2023 rok. Wnioski zostały odrzucone głosami radnych Janusza Kubickiego - relacjonuje przewodniczący Marcin Pabierowski. I tutaj warto podkreślić, że wnioski złożone przez radnych PO to te same zadania, o których pisał na Facebooku włodarz Zielonej Góry.

Całość potwierdza radny Dariusz Legutowski, który dodatkowo umieścił na swoim profilu wyniki głosowań nad wnioskami. Informuje przy tym, że "Pan Prezydent Janusz Kubicki oraz jego Radni nie składali swoich wniosków". Wszystkie wyniki głosowań nad wnioskami oraz przykładowe wnioski składane przez radnych klubu PO publikujemy w galerii poniżej.

Czy Janusz Kubicki manipuluje odbiorami swoich postów na Facebooku? To pozostawiamy już ocenie każdego z Was.

Przeczytaj też: Nie będzie Budżetu Obywatelskiego w Zielonej Górze. Zobacz, jak głosowali radni


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u