Enea Zastal BC Zielona Góra - KB Sigal Prisztina. Zielonogórzanie przegrywają na start ENBL

20 grudzień 2022
Autor:
Enea Zastal BC Zielona Góra - KB Sigal Prisztina. Zielonogórzanie przegrywają Redakcja

Enea Zastal BC Zielona Góra przegrał na własnej hali na otwarcie turnieju ENBL 75:89. Gospodarzy ograli zawodnicy KB Sigal Prishtina z Kosowa.

W Zielonej Górze rozgrywany jest turniej European North Basketball League. Na otwarcie zawodnicy Enea Zastal BC Zielona Góra zmierzyli się z kosowskim klubem KB Sigal Prishtina. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 18:30.

Pierwsze minuty meczu należały do Zielonogórzan, czyli zgodnie z planem gospodarzy. Po pierwszej kwarcie zawodnicy trenera Oliviera Vidina wygrywali 22:16. Niestety był to jednocześnie początek porażek, bo w drugiej odsłonie spotkania górą była już ekipa z Kosowa. Ostatecznie to Zastal prowadził po dwóch kwartach 38:34, ale goście zaczynali grać coraz śmielej.

Trzecia kwarta zdecydowanie należała do KB Sigal Prishtina. Zawodnicy dosłownie odpalili i pokazali swoją siłę. Po sześciu minutach mieliśmy już 49:47, a goście zaczęli często i skuteczne trafiać za 3 punkty. Cała drużyna trafiła 14 razy zza łuku na świetnej 50-procentowej skuteczności. Ostatecznie na koniec kwarty wynik meczu wynosił już 58:61.

Janusz Kubicki w wyborach samorządowych wystawia dwa komitety. Jeden z nich nosi nazwę Zielona Góra 2050

Końcówka spotkania pozwoliła przyjezdnej ekipie dobić Zastalowców. Gospodarze zupełnie nie byli mocni w porównaniu do zawodników z Kosowa, którzy z łatwością zdobywali punkty. I tak mecz zakończył się wynikiem 75:89.

"To nie było dobre spotkanie w naszym wykonaniu"

Dziś zawodnicy Enea Zastal BC Zielona Góra zagrali słaby mecz. Zdecydowanie można tu użyć stwierdzenia, że była to katastrofa.

- To nie było dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Obie drużyny przystąpiły osłabione do tego meczu. W naszym meczu ze względu na choroby i lekkie kontuzje nie wystąpili Przemysław Żołnierewicz i Sebastian Kowalczyk. To jednak nic w porównaniu do drużyny gości, która całe spotkanie rozegrała w siódemkę - czytamy na stronie zielonogórskiego klubu.

Enea Zastal BC Zielona Góra - KB Sigal Prishtina 75:89 (22:16, 16:19, 20:26, 17:28)

Zastal Zielona Góra: Bryce Alford (19), Jan Wójcik (16), Dusan Kutlesic (10), Alen Hadzibegovic (9), Kareem Brewton (7), Szymon Wójcik (7), Aleksandar Zecevic (7), Jan Góreńczyk (0), Radosław Trubacz (0)

KB Sigal Prishtina: Dardan Berisha (28), Dustin Thomas (17), Derrick Wilson (15), Rezart Memed (9), Valmir Kakruki (8), Brooks Debisschop (6), Jetmir Zeqiri (6)

Przeczytaj też: Policja i Lasy Państwowe polują na złodziei choinek. Ruszyły kontrole (ZDJĘCIA)

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.