Policja w Zielonej Górze ma nowego psa. Dex patroluje już miasto (ZDJĘCIA)

28 grudzień 2022
Autor: 
Policja w Zielonej Górze ma nowego psa. Dex patroluje już miasto Fot. KMP Zielona Góra

Dex to nowy, czworonożny funkcjonariusz policji w Zielonej Górze. Wraz ze swoim przewodnikiem skończył już kurs i pełni służbę na terenie miasta oraz powiatu.

Psy w policji działają już od wielu lat. W Zielonej Górze w Zespole Przewodników Psów Służbowych służy obecnie około dziesięciu czworonogów. Zdecydowaną większość z nich stanowią psy patrolowo-tropiące, natomiast pozostałe służą na przykład do wykrywania materiałów pirotechnicznych lub wyszukiwania narkotyków.

Policja Zielona Góra - nowy funkcjonariusz

Ostatnio do zielonogórskiego zespołu policyjnych psów dołączył Dex. To owczarek, którego przewodnikiem został mł. asp. Paweł Siewierski.

Dex wraz ze swoim przewodnikiem ukończyli właśnie sześciomiesięczne szkolenie w Zakładzie Kynologii w Sułkowicach. Pies podczas kursu poradził sobie bez zarzutów i dzięki temu otrzymał stosowną atestację uprawniającą do służby i charakteru wykonywanych zadań.

- Piękny owczarek Dex to pies patrolowo-tropiący. Nowością jest, że został również wyszkolony do działań bez kagańca - informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Nowy, czworonożny funkcjonariusz zielonogórskiej Komendy Miejskiej Policji pełni już służbę w komendzie. Jest angażowany do służby patrolowo-interwencyjnej na terenie miasta oraz powiatu zielonogórskiego, ale może być też wykorzystywany do poszukiwania osób zaginionych czy sprawców przestępstw. Z pewnością pojawi się także na zabezpieczeniach imprez masowych.

Przeczytaj też: Nowy samochód gaśniczy dla OSP Nowogród Bobrzański. Kosztował blisko 900 tysięcy (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u