Od dziś obowiązuje nowy wzór legitymacji policyjnych. Co się zmieniło?

01 styczeń 2023
Autor: 
Od dziś obowiązuje nowy wzór legitymacji policyjnych Fot. KGP

Policyjne legitymacje odnowione. Mundurowi z całej Polski od dziś posługują się legitymacjami służbowymi z nowym wzorem. Co się zmieniło?

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji odświeżyło policyjne legitymacje. Nowy wzór legitymacji wygląda bardzo podobnie, ale widać małe zmiany, między innymi w postaci rozmiaru czcionki czy sposobu rozmieszczenia nazw jednostek organizacyjnych. Delikatne modyfikacje przeszła też szata graficzna, która pozostała w czerwono-niebieskiej tonacji, a dodatkowo przerobiono zabezpieczenia przed fałszerstwem.

Zmiany wprowadzono z uwagi na fakt, że 31 grudnia 2022 roku skończyła się ważność legitymacji, które obowiązywały od 2019 roku. Te, które trafiły do policjantów teraz, również ważne są na okres 4 lat, a dokładniej do 31 grudnia 2026 roku.

- Legitymacja służbowa policjanta ma formę spersonalizowanej karty identyfikacyjnej o wymiarach 85,6 x 53,98 x 0,76 mm, wykonanej z wielowarstwowego poliwęglanu, personalizowanej metodą grawerowania laserowego - informuje Komenda Główna Policji.

Jeszcze w trakcie projektowania nowego wzoru MSWiA wyliczyło, że wymiana legitymacji pochłonie około 2,3 miliona złotych. W wyliczeniach przyjęto, że stan zatrudnienia na 1 stycznia 2023 roku wynosić będzie około 99,5 tysiąca policjantów, a jeden dokument kosztuje 24 złote.

Poniżej publikujemy nowy wzór policyjnych legitymacji.

Przeczytaj też: Tragiczny wypadek koło Świebodzina. Nie żyją dwie osoby. Auto roztrzaskało się o drzewo


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u