Strażacy ze Świebodzina wyróżnieni. W czasie wolnym od służby m.in. udzielili pomocy poszkodowanej (ZDJĘCIA)

26 styczeń 2023
Autor: 
Strażacy ze Świebodzina wyróżnieni. W czasie wolnym od służby m.in. udzielili pomocy Fot. KP PSP Świebodzin

Strażacy ze Świebodzina służą pomocą również po służbie. Ostatnio kilku z nich udzieliło pomocy poszkodowanej rowerzystce. Kolejny zareagował na pożar sklepu.

Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce 4 stycznia. Wówczas przy ulicy Długiej w Zbąszynku doszło do pożaru sklepu odzieżowego. Na wszystko jako pierwszy zareagował st. sekc. Damian Szymkowiak, który podjął przede wszystkim ewakuację pracowników. Później próbował cały czas ograniczyć rozwój pożaru, co ułatwiło działania gaśnicze przybyłym na miejsce zastępom straży pożarnej.

Tydzień później funkcjonariusze mł. asp. Łukasz Kołodziej, sekc. Maciej Osuch, sekc. Patryk Kozak oraz st. str. Przemysław Tide jadąc na służbę, najechali w Świebodzinie na kolizję z udziałem samochodu osobowego oraz rowerzystki.

- Natychmiast podjęli działania w celu zabezpieczenia miejsca zdarzenia oraz udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dla poszkodowanej rowerzystki. Wszystko do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego - relacjonuje bryg. Marcin Bohuszko, rzecznik straży pożarnej w Świebodzinie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Marcin Pabierowski: Będzie Młodzieżowa Rada Miasta

Strażacy z JRG Świebodzin wyróżnieni

Postawę strażaków docenił Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzinie bryg. Mariusz Wójcik. Wyróżnił on swoich funkcjonariuszy i złożył podziękowania za okazaną pomoc w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia oraz odpowiednią i godną naśladowania postawę.

- Panów inicjatywa i zaangażowanie, a także nabyte umiejętności zawodowe pozwoliły osobom zagrożonym oraz poszkodowanym poczuć się bezpiecznie. Cieszy mnie, że słowa roty strażackiej przysięgi są motywacją do działania nie tylko w czasie pełnienia służby, ale są żywe w sytuacjach codziennych, pokazując, jak ważne dla funkcjonariuszy PSP jest ludzkie życie. Panów postawa napełnia dumą bezpośrednich przełożonych, dowódców oraz kierownictwo - podkreślał bryg. Wójcik.

Mundurowi odebrali gratulacje przede wszystkim w trakcie zmian służbowych.

Przeczytaj też: Wypadek na S3 koło Zielonej Góry. Zderzenie osobówek. Jedna osoba została ranna (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u